به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
نصر عزیزی بررسی کرد:
در حال حاضر مشی اصلاحات تغییر نکرده و ادعاهایی مبنی بر تغییر جهت سازندگی به سمت اصلاحات نادرست است زیرا ماهیت این احزاب یکی است و تفاوت اساسی بین مشارکت، اتحاد ملت، سازمان مجاهدین انقلاب و حزب کارگزاران و... وجود ندارد
نصر عزیزی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص زوال جریان اصلاحات در سپهر سیاسی کشور گفت: احزاب و تشکلهای اصلاحطلب از ابتدا بهصورت نادرست پیش رفتند و علت اصلی این امر مغایرت و تفاوت اساسی این تشکلها با مبانی اعتقادی و آرمانی نظام اسلامی است و جهتگیریهای آنها نیز همیشه با اهداف، رویکردها، آرمانها و مبانی امام راحل و رهبر انقلاب مغایر و مخالف بوده است و هرچند نسبت به این اصول مدعی بودند اما در عملکرد خود صداقت نداشتند.

وی افزود: شاید کسانی که با این احزاب فعالیت میکردند دارای نیات خیری بودند اما واقع مطلب این است که آنان به دلیل زاویههایی که داشتند هیچگاه در برنامههای خود موفق نبودند، یکی از دلایل این مهم هماهنگی با تشکلهای غربی و همراهی با اهداف آنها در به دستگیری قدرت و بهرهبرداری از امکانات و منابع است و اصولاً با فریب مردم رأی میآوردند و پس از رسیدن به مسند قدرت ، اصل خدمت به مردم را فراموش میکرده و به اهداف نظام پشت میکردند.

عزیزی تشکیل باندها و گروهها برای حفظ منافع را از راهبردهای نادرست اصلاحات دانست و گفت: در حال حاضر مشی اصلاحات تغییر نکرده و ادعاهایی مبنی بر تغییر جهت سازندگی به سمت اصلاحات نادرست است زیرا ماهیت این احزاب یکی است و تفاوت اساسی بین مشارکت، اتحاد ملت، سازمان مجاهدین انقلاب و حزب کارگزاران و... وجود ندارد، زاویه گرفتن این احزاب با مبانی انقلاب و آرمانهای نظام اسلامی باعث و تغییر جهت آنچنانی هیچ کدام از آنان نشد.

این عضو شورای مرکزی در پاسخ به این سؤال که عملکرد رئیس دولت یازدهم و دوازدهم بهعنوان منتخب موردنظر اصلاحات چه تأثیری در تسریع سیر زوال آنها داشته است، گفت: به دلیل انحراف اولیه مبنایی اصلاحات با نظام و انقلاب؛ این جناح در تمام انتخاباتها اشتباهات کلیدی داشت. در جریان انتخاب حسن روحانی آنها یک اتحاد تاکتیکی داشتند و نه یک اتحاد راهبردی و هدف مقدس و پس از عملکرد روحانی نیز اصلاحات منتقد، طلبکار و درنهایت مخالف اساسی وی شدند؛ بنابراین وحدت آنها تاکتیکی بوده و راهبردی و مقدس نبود و منتهی به نتیجه دلزدگی مردم از روحانی و اصلاحات شد که نتیجه آن را در دو انتخابات اخیر شاهد بودیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: