به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۴
تحول بنیادین؛ از حرف تا عمل:
به تحقیق و تجربه متقن در دولت یازدهم و دوازدهم در مسیر خودباختگی فرهنگی ورزشی قرار داشته و مافیای پنهان ورزش با الگوهای وارداتی فیفا، یوفا، فیلا،فیبا،فینا، فیده و...روش‌های غربی رارواج داده ودر حال حاضر با فرهنگ و آرمان های انقلاب و ارزش های غنی ملی و مذهبی خود فرسنگ‌ها فاصله داریم!
محمدرضا تهرانی- آغاز دهه پنجم انقلاب و پیوند آن با صدور گام دوم، افقی جدید را پیش روی جمهوری اسلامی ایران گشوده است که باید به آن به مثابه فرصتی برای پیشرفت ورزش کشور نگریست.

این فرصت ارزشمند، نیاز به تحول بنیادین دارد،برای این تحول باید با روحیه انقلابی و جهادی عناصر ناباب، فرصت طلب و سودجو را از پیرامون ورزش دور کرد .

واقعیت این که امروزه ورزش کشورمان به ویژه رشته های مطرح و پر مخاطب، کمتر از نیروهای مخلص،مومن به دین و انقلاب و با روحیه اعتقاد به ارزش ها بهره گرفته ایم و بی شک تمام مشکلاتی که امروزه ورزش ما دربرخی از عرصهها با آن روبروست، از همین ناحیه می باشد.

به راستی، پس از گذشت بیش از چهار دهه از عمر پر برکت جمهوری اسلامی در زمینه ورزش در کدام مسیری حرکت کرده ایم؟

به تحقیق و تجربه متقن در دولت یازدهم و دوازدهم در مسیر خودباختگی فرهنگی ورزشی قرار داشته و مافیای پنهان ورزش با الگوهای وارداتی فیفا، یوفا، فیلا،فیبا،فینا، فیده و...روشهای غربی رارواج داده ودر حال حاضر با فرهنگ و آرمان های انقلاب و ارزش های غنی ملی و مذهبی خود فرسنگها فاصله داریم!

وقتی می بینیم ورزش و تربیت بدنی تنها در مسابقات ورزشی با زرق و برق مدرنیته و جهانی سازی غربی رقم میخورد، در حالی که نقاط محروم و مناطق مختلف کشور مان از ورزش و تربیت بدنی کودکان، نوجوانان و جوانان خبری نیست، آن هم در شرایطی که در قانون اساسی کشور که با خون هزاران شهید بدست آمده ورزش و تربیت بدنی رایگان ثبت شده است،آن وقت بودجه ورزش صرف حیف و میل، اسراف،ریخت وپاش های بی رویه و نیز برای تعداد محدودی ورزشکار و ساختار بی ریشه ورزش صرف میشود، متاسفانه انتخاب برخی از مدیران میانی مبتنی بر روابط سیاسی و گروهی بوده که آفتی برای شایسته سالاری است ودولت انقلابی سیزدهم نباید اجازه دهد،این معضل دامن گیر ورزش شود!

بنابراین انتظار میرود، برادر ورزشی مان دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان، جوانان شایسته، پاکدست،ساده زیست ،مردم دار، دین پرور و وطن دوست را همانند دولت شهید رجایی بر ارکان ورزش کشور حاکم کند و از آن جایی که در منطق رهبری جوان گرایی در تقابل با تجربه و شایسته سالاری نیست، افراد با تجربه و کارآزموده را به عنوان مشاور و راهنمای مدیران جوان به کار گیرد تا اهمیت ورزش در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی درگام دوم انقلاب بر همگان روشن شود. ان شاءالله

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: