به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
مدافعان دزدان دریایی نفت ایران

در ماجرای افتخارآفرین توقیف نفتکش متخلف در خلیجفارس، چهرههای برجسته جریان اصلاحات و روزنامه های زنجیره ای وابسته به این جریان نتوانستند عصبانیت و ناراحتی خود را از این موضوع یعنی اقتدار آفرینی جدید سپاه کتمان کنند. در همین باره روزنامه ی آرمان در مطلبی نوشت: " با توجه به مشکلات اقتصادی که در داخل داریم ، جناحهای قدرت و بهخصوص نیرویهای خاص ما خیلی علاقهمند به اینکه اختلافمان با آمریکا در این زمینه حل شود، نیستند. شاید موجودیت و بقای خودشان را در ادامه خصومت با آمریکا میدانند..."

این سخنان در حالی مطرح می شود که آمریکا به دزدی دریایی اقدام کرده است و ایران هم در واکنش به این حرکت، محموله سرقت شده را به کشور برگردانده است باید از رسانه ها و فعالین اصلاح طلب پرسید که آیا ما باید بابت این دزدی از آمریکا تشکر میکردیم؟ یا چون مذاکرات برجامی در راه است از این دزدی چشم پوشی می کردیم و می گفتیم تا هروقت که مذاکرات به نتیجه برسد شما کماکان نفت ما را بدزد گوارای وجود!

اخلال در صادرات نفت برای فشار بر ایران و امتیازگیری در مذاکرات از جمله اهداف آمریکائیها در این اقدام بوده است .اما رویارویی مقتدرانه جمهوری اسلامی با آمریکائیها و شکست دادن مفتضحانه باعث شد تا جایگاه قدرت امنیتی، نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی برای جهانیان به نمایش درآید و این موضوع می تواند پشتوانه دستگاه دیپلماسی برای افزایش قدرت چانهزنی در مذاکرات آتی شود.

تحریف آشکار تاریخی توسط خرازی

«صادق خرازی» دبیرکل حزب ندای ایرانیان، مطلبی را به بهانه سیزدهم آبان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرده و می نویسد: " معمولاً بالا رفتن از دیوار عواقب نادرستی داره یکی از آن عواقب پارگی خشتک است!!! در سیزده آبان جمعی خود خوانده خط امام از دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند ! اما خشتک ملتی پاره شد؟!؟ نتیجه آن خشتک پاره شده را در جنگ تحمیلی در تحریم ها در مبانی خشونت عده خاص ( خود ملت خوانده) ، و بسیاری از نا برابریها دانست"

سؤالی که به وجود می آید این است که آيا تسخیر لانه جاسوسی براي مقابله با دشمنی آمریکا بود يا منشأ پیدایش دشمنی این کشور با ايران؟

باوجود دلایل روشن دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی، برخي از جریان های سیاسی (بخوانید اصلاح طلبان) برای رسیدن به اهداف سیاسی خود،در دستور كارشان شروع اختلافات ايران و آمريكا را از تسخیر لانه جاسوسی عنوان میکنند. اين تحریف آشکار تاریخی در حالی صورت می گیرد که اختلاف بین ملت ایران با آمریکا از ٢٨ مرداد و قبل از آن بوده است که ملت ایران را دچار یک رژیم فاسد وابسته کردند.

فراموشی مصلحتی سخنان روحانی درباره لغو تحریم ها

روزنامه ی شرق در یادداشتی به قلم "جاوید قربان اوغلی"از جمله فعال اصلاح طلب مدعی شده است که " اصرار ایران بر لغو همه تحریمها بر اساس مصوبه مجلس و تضمین عدم خروج بهخودیخود به معنای تغییر در متن توافق قبلی است"

این سخنان در حالی مطرح می شود که رسانه های اصلاخ طلب و رئیس جمهور وقت، لغو تمامی تحریم ها را نتیجه اجرایی شدن مذاکرات برجام می دانستند به گونهای که می گفتند که اگر توافق هستهای امضا شود، صبح بدون تحریم فرا رسیده و تحریمها به تاریخ خواهد پیوست و گشایش عظیم اقتصادی ایجاد خواهد شد. در آن زمان هیچ یک از فعالین اصلاح طلب نگفت که سخنان حسن روحانی که از لغو تمامی تحریم ها برای مردم سخن می گوید بر خلاف متن موجود در برجام است و این سخنان به معنای تغییر این توافق است بلکه اصلاحطلبان با ذوق هر چه تمام تر برای او سوت و کف می زدند و سخنان او را در رسانههایشان باز تاب می دادند. حال این روزنامه اصلاح طلب در شرایطی که بیش از ۶ سال از امضای برجام سپری شده است تازه یادش افتاده که در متن برجام به مسئله لغو تحریم ها اشاره نشده بود.

کدام 100 روز؟

علی صوفی از جمله فعالین اصلاح طلب در مصاحبه ای که با خبرانلاین انجام داده مدعی شده است که دولت روحانی در 100 روز نخست کاملا موفق تر از دولت رئیسی عمل کرده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که حسن روحانی در سال 92 به مردم وعده داده بود که در 100 روز نخست دولت گشایش اقتصادی ایجاد خواهد کرد اما در هفته پایانی دولت، وعده ی حل مشکلات در 100 روز را انکار کرد و گفت: " عدهای مخرب آمدند و گفتند که روحانی گفته میخواهد ۱۰۰ روزه مشکلات را حل کند، آن کسی که یک شبه مشکلات را حل میکرد، فرد دیگری بود، ما نیستیم. مگر میشود مشکلات را در ۱۰۰ روز حل کرد؟ مشکلات را در ۴۰ سال هم که شما گفتید، نمیشود حل کرد."

اما در مقابل کارنامه ی دولت رئیسی در 100 روز اول کاملا درخشان است. تسریع روند واکسیناسیون کرونا که دولت روحانی مدعی بود که به دلیل نپیوستن ایران به FATF و مسئله تحریم امکان واردات واکسن وجود ندارداما در دولت سیزدهم در شرایطی که ایران به FATF نپیوسته بود و برجام نیز احیا نشده بود، واکسیناسیون به مقدار بسیار زیادی افزایش پیدا کرد ، جهش تولید مسکن، مدیریت کارآمد در غائله اخلال بنزینی و... از جمله اقدامات رئیسی در روزهای نخست دولت است به این موضوعات اضافه کنید شرایط افتضاح اقتصادی و.. را که میراث دولت روحانی و جریان حامی آن برای دولت سیزدهم است .

تهیه مطالب فاطمه حسینی

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: