کد خبر: ۳۴۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
سیده فاطمه فخر:
هرچه آشنایی فرهنگ شهادت عمیق‌تر و دقیق‌تر باشد محیط خانواده در برابر آسیب‌های فرهنگی مصون می‌ماند البته این امر در کنار برنامه‌ریزی دقیق باید صورت بگیرد
سیده فاطمه فخر عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: سیزدهم آبان روز استکبارستیزی و رویارویی انقلاب اسلامی با آمریکای جنایتکار و رژیم مستکبران است، روز تجلی مقاومت اسلامی و آزادگی و ایستادگی در مقابل زورگویی است. این روز؛ در زمره یوماللههای انقلاب اسلامی است که در تحقق و تکوین انقلاب بسیار مؤثر بوده است.

وی با بازخوانی حوادث سیزدهم آبان افزود: در سیزدهم آبان 1343 رژیم پهلوی که چارهای جز خاموش کردن قیام امام نداشت ایشان را به ترکیه تبعید کرد این تبعید اثرگذار در 14 سال بعد پیروزی انقلاب را محقق ساخت، 13 آبان 57 نیز قیامهای متعددی برعلیه رژیم پهلوی در کشور با اعلامیه حضرت امام که دانش آموزان و دانشجویان را به وحدت دعوت نموده بودند جمعی از دانش آموزان به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند و دژخیمان رژیم پهلوی به کشتار دانشجویان و دانش آموزان اقدام کرد، بعدازاین حادثه مردم ددمنشی رژیم را دیدند و تظاهرات و مخالفتها افزون شد.

این عضو شورای مرکزی ادامه داد: بعد از حادثه سیزده آبان؛ رسانهها ناگزیر به پوشش اخبار مرتبط با حادثه سیزده آبان شدند و افرادی که از بیان انتقاد به رژیم سابق هراس داشتند نیز بدون واهمه از شاه و نظام وابسته او اظهار تنفر میکردند و این رویداد سبب روشنگری شد.

وی تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام را پایانی بر سلطه آمریکا دانست و گفت: حضرت امام این اقدام را بسیار مهم و انقلاب دوم دانستند. در این رویدادها توسط جوانان مؤمن انقلابی رقمزده شد و این مهم دلالت بر وظیفه خطیر فرهنگسازی و تربیت انقلابی با تعهد اسلامی برای نسل جوان؛ یعنی نسل سوم و چهارم انقلاب دارد.

این فعال فرهنگی همچنین با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری و وظیفه مسئولین را اشاعه فرهنگ ایثار و شهادتطلبی در بین جوانان و نوجوانان و آشنا ساختن مادران با این فرهنگ و فضای آزادگی برای کشور و اسلام در خانه و خانواده برشمرد و یادآور شد: هرچه آشنایی با این فرهنگ عمیقتر و دقیقتر باشد محیط خانواده در برابر آسیبهای فرهنگی مصون میماند البته این امر در کنار برنامهریزی دقیق باید صورت بگیرد و دستگاه آموزشوپرورش بهعنوان بزرگترین نهاد فرهنگی با برنامهریزی صحیح عزت، قدرت دینی و علمی و اجتماعی جوانان را تعالی بخشد و آنها را برای ایجاد تمدن نوین اسلامی متناسب با گام دوم انقلاب تربیت کند.

فخر تأکید کرد: تنظیم کتب درسی و آموزشهای فوقبرنامه با الگوهای جهادی و شهادتطلبی و علم پژوهی کمک شایان توجهی به تربیت دانش آموزان میکند همچنین ادامه این مسیر در دانشگاهها سبب داشتن نسلی ایثارگر برای کشور میشود و از این طریق آنها از فرهنگ سخیف بیگانه دور میمانند و خود را مدیون نسل گذشته و متعهد به کشور و انقلاب اسلامی خواهند دانست.

وی حضور نسل آگاه به فرهنگ ایثار و شهادت را متضمن تحقق تمدن نوین اسلامی دانست و افزود: دشمنان از جنگ سخت ناامید شدهاند و جنگ امروز ما با استکبار جهانی از طریق القائات فرهنگ غرب به جوانان است تا فرهنگ اصیل اسلامی ما را بربایند و ما در حیطه اصلاح فرهنگ راه طولانی در پیش داریم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: