به‌روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
روایت توحید مجیدی از سفر استانی رییس جمهور:
دبیر استان اردبیل گفت: در حال حاضر حدود 30 تا 40 درصد کارخانه‌ها و صنایع بزرگ در اردبیل تعطیل است و آقای رئیسی بررسی بازگشایی این واحدهای تولیدی را در اولویت قرار داد، درمجموع سفر رئیس جمهور و هیئت همراه، سفر خوبی بود و امیدواریم دستاورد آن حل مشکلات اردبیل و توسعه صنعت گردشگری استان باشد.
توحید مجیدی دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان اردبیل با نگاهی به سفر رئیس دولت سیزدهم به این استان گفت: رئیس جمهور در طی سفر خود به اردبیل، به شهرستان پارس‌آباد رفت و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم استان و این منطقه آشنا شد، در ابتدای ورود از مجموعه کشت و صنعت مغان که قطب کشاورزی استان است بازدید کرده و  برنامه ایجاد صنایع تبدیلی را مطرح نمود که امیدواریم عملی شود. آیت‌الله رئیسی از حمایت قاطع دولت از مجموعه کشت و صنعت مغان سخن گفت.

وی افزود: رئیس جمهور به تسریع تکمیل پروژه‌های پارس‌آباد و فازهای مجتمع کشت و صنعت مغان تأکید کرد؛ همچنین تسریع در روند دو بانده کردن جاده پارس‌آباد- مغان که سبب گله‌مندی مردم شده بود نیز در دستور کار قرار گرفت؛ زیرا این جاده به دلیل قطب گردشگری استان و کشاورزی و دام‌پروری مهم است.

مجیدی بازدید از طرح شبکه آب‌رسانی سد خدا آفرین و تلاش برای اتمام آن را یکی از دستورات اکید رئیس جمهور در سفر اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: این طرح موجب جلوگیری مهاجرت مردم به شهرها خواهد شد، بازدید از پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه و تکمیل آن در اسرع وقت که از سال 84 به اتمام نرسیده است از دیگر مصوبات سفر آیت‌الله رئیسی بود.

دبیر استان اردبیل ادامه داد: بازدید از مسجد تاریخی عالی‌قاپو و همچنین مقبره شیخ صفی‌الدین اردبیلی، دیدار با نخبگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بازدید از پروژه‌های اطراف مقبره شیخ صفی اردبیلی و اختصاص اعتبار برای این مهم نیز دستاوردهای دیگر سفر هیئت دولت به استان است.

وی ضمن بیان ظرفیت‌های اردبیل و اهمیت اقتصاد گردشگری در استان؛ توجه به این مقوله برای کاهش آمار بیکاری استان از سوی رئیس جمهور در قالب طرح‌های موجود را ارزشمند دانست.

مجیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 30 تا 40 درصد کارخانه‌ها و صنایع بزرگ در اردبیل تعطیل است و آقای رئیسی بررسی بازگشایی این واحدهای تولیدی را در اولویت قرار داد، درمجموع سفر رئیس جمهور و هیئت همراه، سفر خوبی بود و امیدواریم دستاورد آن حل مشکلات اردبیل و توسعه صنعت گردشگری استان باشد.

دبیر استان اردبیل در پاسخ به این سؤال که آیا برای بهره‌برداری از طرح‌های مصوب در اردبیل از سوی دولت زمانی مشخص‌شده گفت: رئیس جمهور در جریان سفر اظهار کرد که ما معتقد به شروع پروژه‌ای تازه نیستیم بلکه اولویت کاری این است که پروژه‌های نیمه‌کاره که موجب ناراحتی مردم شده جمع‌بندی و به ثمر برسد، اما برای پروژه‌های نیمه‌تمامی مثل جاده پارس آباد و راه‌آهن زمان تقریبی تعیین شد.

وی افزود: منابع تأمین اعتبار طرح‌ها مشخص نشده ولی مطابق قولی که رئیس جمهور داد به نظر می‌رسد اعتبارات مناسبی با توجه به پتانسیل استان برای تکمیل طرح‌ها اختصاص داده شود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: