به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
کارشناس مسائل سیاسی :
کارشناس مسائل سیاسی گفت: افراط و تفریط منجر به فراگیری جهل در جامعه می‌شود؛ طرحی که دشمن برای مقابله با قدرت اسلام در نظر گرفته است.
کارشناس مسائل سیاسی گفت: افراط و تفریط منجر به فراگیری جهل در جامعه میشود؛ طرحی که دشمن برای مقابله با قدرت اسلام در نظر گرفته است.

قاسم حبیبزاده در گفتوگو با خبرنگار نما، اظهار داشت: باید از افراط و تفریط در بیان مسائل مذهبی و دینی به شدت حذر کرد. افراط و تفریط آفت دین محسوب میشوند و از جذابیتهای دینی میکاهند. افراط و تفریط منجر به فراگیری جهل در جامعه میشود؛ طرحی که دشمن برای مقابله با قدرت اسلام در نظر گرفته است.

وی گفت: متاسفانه تفاسیر و قرائتهای مختلف از برخی موضوعات اسلامی ضربات شدیدی به منافع امت اسلام و وحدت مسلمین زده و می زند، یکی از این موارد روز نهم ربیع الاول است که برخی مداحان با احیای خطوط انحرافی انجمن حجتیه و...، اشعار و مطالبی در خصوص سالروز قتل یکی از خلفای اسلامی مطرح میکنند که هیچ سنخیتی با آموزه های اسلامی نداشته و ضربات مهلکی به وحدت امت اسلامی وارد می کند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: درحالی که دشمنان قسم خورده جهان اسلام از صهیونیست تا آمریکا کمر به نابودی اسلام بسته اند، افراط و تفریط در احزاب سیاسی  و مذهبی عراق، سپاه صحابه پاکستان، طالبان افغانستان، انجمن حجتیه و غلو در مورد علامه  تازه گذشته ایران و ...، همچون طاعونی به جان امت اسلامی افتاده و تنها در ایران است که با محوریت ولی فقیه جلوی افراط و تفریط سازمان یافته گرفته شده است، اما ممانعت کامل از این امر نیاز به شناخت و اراده و عمل همگانی دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: