به‌روز شده در: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۸۸۸
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
مسئولان موظف به کادرسازی در کشور هستند. رؤسای یک کشور این را بدانند که باید برای کشور کادرسازی شود؛ یعنی ما در تمام ابعاد و در تمام شئون نظام موظف به کادرسازی هستیم.
احمد کریمی اصفهانی- آقای رئیسی با توجه به اینکه حمایت دسته و گروه و جبهه و... را نداشتند و به تمام کسانی که در ایران بودند از ابتدا اعلام کرد تمام ستادهای من خانههای مردم است، لذا وامدار هیچ کسی نبوده و نیست. ممکن است در بین مجموعه همکارانی که انتخاب کرده است افرادی از دولتهای قبل باشند یا افرادی از یک گروه و دستهای باشند اما اینها به دلیل این نیست که وامدار آنها باشد و بخواهد به آنها سهمیه دهد.

بنای آقای رئیسی بر این بود که از کسانی که میتواند استفاده کند، زیرا در خدمت رهبری هم گفته بودند ما میتوانیم، دولتهای قبلی میگفتند ما کشوری تحویل میگیریم که فلان و فلان شده است و فلان کاستیهایی دارد ولی آقای رئیسی این را نگفت و وقتی همچنین حرفی را بیان نکرد یعنی در مقابل شعارهایی که به مردم داد، متعهد است و حتما باید افرادی را به کار گیرد که فارغ از هر گروه و دستهای شایستگی کافی را داشته باشند.

ما نباید وقتی دولتی روی کار میآید از بالا تا پایین یا از رأس تا ضلعهای آن را بیرون بریزیم، چون این کار اشتباهی است که در کشور از ابتدا متداول بوده و حتما باید شایستگان را به کار گیرند و تجارب آنها را مورد نظر قرار دهند. از همه مهمتر این است که افرادی باید باشند که پاکدست بوده و دارای تخصص بالا و استکبارستیزی باشند.

همچنین اینکه افرادی که آقای رئیسی در مجموعه خود انتخاب کرده است، باید به داخل کشور توجه کنند و اگر نگاه آنان به خارج باشد کار غلطی است اما اینکه افرادی از گروههای مختلف باشند اما اهمیتی به خارج ندهند و بتوانند مشکلات را حل کنند، به طور طبیعی آنها باید به کار گرفته شوند چون تجارب آنها قیمت دارد. لذا به نظر من تا الان تخلفی در این موضوع پیش نیامده است؛ البته ایشان قسم یاد کرده است که باید بهترین افراد را به نفع نظام به کار گیرد و امیدوار هستیم انشاءالله در مقابل این قسم متعهد باشند.

مسئولان موظف به کادرسازی در کشور هستند. رؤسای یک کشور این را بدانند که باید برای کشور کادرسازی شود؛ یعنی ما در تمام ابعاد و در تمام شئون نظام موظف به کادرسازی هستیم. این کادرسازی به این معنا نیست که از ابتدا یک فردی را که تجارب کافی ندارد در جایگاه یک وزیر بگذاریم، پس باید در پستهای مختلف افرادی در کنار وزرا (به عنوان معاون یا در سمتهای دیگر) به کار گرفته شوند که با کار آشنا شوند تا در آینده هم کابینه جوانتری داشته باشیم و هم آنها را با تجربه بیشتری سر کار بگذاریم. نمیشود بگوییم از ابتدا کادرسازی نشده است. بنابراین از همین الان خود رئیس جمهور و تمام وزرا و تمام کسانی که در کشور به صورتی سهیم هستند و در شئون مختلف کشور کار میکنند، موظف به کادرسازی هستند، حتی احزاب هم موظف به کادرسازی هستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: