logo
کد خبر: ۳۳۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
غلام‌محمد طاهری با اشاره به سفر رییس جمهور به استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در سیستان و بلوچستان گفت: در جریان سفر آقای رئیسی به استان سیستان و بلوچستان شاهد دیدار چهره به چهره ایشان با مردم مستضعف بودیم که این اقدام می‌تواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان ملت شود.
غلاممحمد طاهری دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سفر رئیس دولت سیزدهم بدون آمادگی شهر و تشریفات متداول در سفر رؤسای جمهور قبل بود، گفت: در جریان سفر آقای رئیسی به استان سیستان و بلوچستان شاهد دیدار چهره به چهره ایشان با مردم مستضعف بودیم که این اقدام میتواند موجب ایجاد امید و نشاط در میان ملت شود.

وی افزود: امیدواریم که در فرصت مهم پیش رو مسائل معیشتی مردم بهبود یابد و بحث مبارزه با فساد و همچنین قولهای آقای رئیسجمهور در ایام انتخابات محقق شود و وضعیت مناسبی را در کشور شاهد باشیم تا مردم پس از سالها نگرانی و ناامیدی نظرشان نسبت به دولت عوض شود و امیدوار شوند که دولت یک دولت مردمی است و در خدمت مردم خواهد بود.

طاهری در خصوص مهمترین برنامههای رئیسجمهور در سفر به سیستان یادآور شد: آیتالله رئیسی در این سفر به همراه چند تن از وزرا ضمن گفتوگو با مردم، از نزدیک از بخشهای مختلف استان بازدید کرد، وزرای نیرو، راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامهوبودجه و رئیس دفتر رئیسجمهور، آیتالله رئیسی را در این سفر همراهی کردند.

دبیر استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: بازدید از اسکله صیادی کنارک، دیدار با حاشیهنشینان میرآباد چابهار، بازدید آیتالله رئیسی از طرح ساماندهی مسکن کپرنشینان مرادآباد، ادای احترام آیتالله رئیسی به شهدای مدافع امنیت در چابهار، نشست شورای اداری سیستان با حضور رئیسجمهور، دستور جهت گامهای جدی برای رفع مشکل آب زابل، اتصال چابهار به راهآهن سراسری از مواردی بود که در این سفر بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مقصدهای که رئیسجمهوری در سفر به سیستان و بلوچستان روستایی در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان به نام روستای ملاعلی بود، تصریح کرد: انتخاب این روستا از سوی رئیسجمهوری نشان از اهمیت و توجه ایشان به مرزها میداد. مرزهایی که گستره ارتباطی زیادی با کشورهای افغانستان و پاکستان دارد و نقش آن به معنی توسعه تجارت، صادرات و واردات خواهد بود که درنتیجه آن زندگی مردمان دو سوی مرز به بهبودی نزدیک خواهد شد.

طاهری پایان سفر رئیسجمهور به سیستان را آغاز راهی تازه توصیف کرد و گفت: هرچند سفر رئیسجمهوری به سیستان و بلوچستان پایان یافت اما این پایان؛ آغاز یکراه است. اتفاقات و صحبتها و تصمیمهایی که در این سفر گرفته شد همگی نشان از این بوده که راه جدیدی پیش روی سیستان و بلوچستان است اینکه رئیسجمهور در جایجای گفتههای خود بر گرفتن حق آبه مردم سیستان تأکید دارد یا اینکه مسئله گازرسانی و رشد و گسترش راهآهن در منطقه دارای اهمیت است همه اینها کلیدواژههای آینده چهارساله سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم خواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: