logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
محمد کاظم انبارلویی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان این‌که مردم انتظار رفع مشکلات اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و فسادستیزی از سوی دولت دارند، گفت: دولت برای تحقق وعده‌های خود روزشمار تعیین کند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مردم انتظار رفع مشکلات اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی و فسادستیزی از سوی دولت دارند، گفت: دولت برای تحقق وعدههای خود روزشمار تعیین کند.

محمد کاظم انبارلویی با بیان اینکه موضوع اعتماد عمومی به دولت یکی از مسائل مهم هر حکومتی است، اظهار کرد: در نظامهای مردم سالار کسانی که میخواهند انتخاب شوند به مردم وعدههایی میدهند و اگر نتوانند به آن وعدهها عمل کنند، سرمایه اجتماعی خود را از دست داده و در سراشیبی بیاعتمادی قرار میگیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: دولت قبل در مورد بهبود وضع زندگی مردم قولهایی داد اما موفق نشد به آنها عمل کند هرچند خود آن دولت معتقد بود موفق شده است اما مردم در عمل میدیدند توفیقی به دست نیامده است. همین عامل موجب کاهش اعتماد عمومی شد. دلیل دیگر کاهش اعتماد عمومی پشت میزنشینی و مدیریت نشسته بود. در حالی که صحبت بیواسطه با مردم موجب افزایش اعتماد عمومی میشود. دولت گذشته به میان مردم نرفت و با آنها گفتوگو نکرد به خصوص بعد از بیماری کرونا.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: دولت باید مردم را محرم دانسته و صادقانه بگوید به چه دلیلی موفق نشده وعدههایش را عملی کند. آمریکا به هیچ وجه زیربار رفع تحریمها نمیرفت اما دولت میگفت در داخل اجازه نمیدهم. مردم در اینجا از دولت بیصداقتی دیدند زیرا این آمریکا بود که به وعدههایش عمل نمیکرد. از سویی کدام منطق قبول میکند قبل از آنکه آمریکا به وعدههایش عمل کند ما به وعدههایمان عمل کنیم. در این مدت حتی یک مورد از رفع تحریمها رخ نداد هیچ تحریمها هم بیشتر شد.

انبارلویی با اشاره به پیری و فرسودگی ساختار مدیریتی کشور گفت: دولت سیزدهم باید این ساختار را به صورت عقلانی و انقلابی بازسازی کند. مسئولان اجرایی باید میان مردم بروند و از منش اشرافیگری دوری کرده و سبک زندگی در حد متوسط مردم داشته باشند. برای هر قول و وعدهای میدهند روزشمار تعیین کنند تا مردم بدانند این وعده چه زمانی محقق میشود اگر هم موفق نشدند، صادقانه علت را به مردم بگویند و به جای فرافکنی برای رفع آن موانع اقدام کنند.

وی تاکید کرد: مردم از این دولت انتظار جوانگرایی، فسادستیزی و مقابله با ویژهخواری و برقراری عدالت اجتماعی دارند. مردم انتظار شفافیت و انضباط مالی دارند و تحقق همین انتظارات موجب افزایش اعتماد عمومی میشود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: