logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
بهترین نتیجه پارا المپیک در توکیو رقم خورد
ارالمپیک ما در توکیو،کاروان کیفی بود که تحت عنوان "سردار‌دل‌ها" و در بزرگداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی به این نام نامگذاری و عازم ژاپن شد. در جمع این کاروان اگر چه دیگر نشانی از سیامند رحمان قوی ترین پارالمپین ایران و جهان نبود اما دیگر اعضای تیم از جمله روح الله رستمی،امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پور میرزایی با کسب مدال های رنگارنگ وزنه برداری تلاش کردند یاد و خاطره او را زنده کنند
محمد رضا کاظمی- کاروان ۶۲ نفره پارالمپیک کشورمان با کسب ۱۲ طلا، ۱۱ نقره، یک برنز و مجموع ۲۴ مدال، با به جای گذاشتن بهترین نتیجه تاریخ پارالمپیک کشورمان به کار خود در توکیو ۲۰۲۰ پایان داد. در این دوره از مسابقات ورزشکاران کشورمان در ۱۰ رشته، وزنه برداری، تیراندازی، قایقرانی، دوومیدانی، پرتاب وزنه، دوچرخه سواری، بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته و تکواندو حضور پیدا کرده بودند. ژاپن میزبان شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک بود و ما تاکنون ۹ دوره یعنی از سال ۱۹۹۸ سئول تا همین مسابقات توکیو در میدان رقابت حضور پیدا کردیم. حاصل این ۹ دوره حضور، کسب ۱۶۰ مدال رنگارنگ بوده که کمترین آن در ۱۹۹۲ بارسلون با ۲۹ نفر اعزامی و ۴ مدال رقم خورد و بهترین نتیجه نیز در همین توکیو رقم خورد. پیش از این، بهترین نتیجه ورزشکاران پارالمپیک ما در ۲۰۰۰ سیدنی به دست آمده بود در آنجا ما توانستیم ۱۲ طلا، ۴ نقره، ۷ برنز و مجموعا ۲۳ مدال به دست آوریم. کاروان پارالمپیک طی بازی های لندن ۲۰۱۲ و ریو ۲۰۱۶ نیز ۲۴ مدال کسب کرد اما در هر دوپارالمپیک از نظر مرغوبیت مدال نسبت به توکیو ۲۰۲۰ ضعیف تر بودیم.

پارالمپیک ما در توکیو،کاروان کیفی بود که تحت عنوان "سرداردلها" و در بزرگداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی به این نام نامگذاری و عازم ژاپن شد. در جمع این کاروان اگر چه دیگر نشانی از سیامند رحمان قوی ترین پارالمپین ایران و جهان نبود اما دیگر اعضای تیم از جمله روح الله رستمی،امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پور میرزایی با کسب مدال های رنگارنگ وزنه برداری تلاش کردند یاد و خاطره او را زنده کنند. در توکیو باردیگر ساره جوانمردی و زهرا نعمتی در تیراندازی طلا گرفتند. جوانمردی در ریو ۲۰۱۶ هم به تنهایی۲ طلای ارزشمند برای کشورمان کسب کرده بود و نعمتی هم با یک طلا و یک برنز آن رقابت ها، نتیجه فوق العاده ای از خود برجای گذاشت.

عملکرد کم نظیر کاروان پارالمپیک کشورمان در توکیو پیام تبریک مقام معظم رهبری را به همراه داشت. جایی که ایشان از این کاروان با عنوان "کاروان سرافراز" یاد کرده و مدال آوری قهرمانان را موجب شادی دل مردم و شایان تقدیر دانستند. مسئولین ورزش وعده داده بودند، جوایز قهرمانان و مدال آوران پارالمپیک نیز معادل المپین ها پرداخت خواهد شد. تردیدی نیست که این امر انگیزه قهرمانان پاراالمپیک را مضاعف کرد تا بهترین نتیجه را در توکیو بگیرند و مرهمی بر ضعف عملکرد رشته هایی چون شمشیر بازی، تکواندو، وزنه برداری و کشتی آزاد بگذارند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: