logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
پس از انتشار فیلم هایی از زندان اوین كه حكایت از تخلف و ضرب و شتم زندانیان داشت اعضای كمیسیون اصل 90 به بازدید از زندان اوین رفتند بررسی های صورت گرفته از زندان اوین توسط نمایندگان مجلس و همچنین توضیحاتی كه معاون اول قوه قضائیه درباره این فیلم ها داده است نشان می دهدكه بخشی از فیلم های منتشر شده واقعیت دارند و حكایت از تخلف در این زندان است.
مصطفی پاکی- پس از انتشار فیلم هایی از زندان اوین که حکایت از تخلف و ضرب و شتم زندانیان داشت اعضای کمیسیون اصل 90 به بازدید از زندان اوین رفتند. بررسی های صورت گرفته از زندان اوین توسط نمایندگان مجلس و همچنین توضیحاتی که معاون اول قوه قضائیه درباره این فیلمها داده است نشان می دهدکه بخشی از فیلم های منتشر شده واقعیت دارند و حکایت از تخلف در این زندان است. با توجه به توضیحاتمنتشر شده توسط مسئولین مربوطه، طی روزهای اخیر متوجه می شویم که فیلم های منتشر شده دارای سه بخش است: اولین بخش مربوط به تخلفات جدیدی است که باید پیگیری شده و با مسببین آن ها برخورد شود بخش دیگری از تصاویر آرشیوی است و مربوط به تخلفاتی میشود که قبلا مورد بررسی قرار گرفته و با عاملین آن برخورد شده است و بخش سوم متشکل از فیلم های مونتاژ شده ای است که به زندان اوین مربوط نیست. هرچند مشخص نیست سهم هر کدام از این بخشها در فیلم های منتشر شده چقدر است اما اطلاع رسانی صادقانه ی نمایندگان مجلس و همچنین مسئولین قوه قضائیه حکایت از اجرای عدالت و برخورد انقلابی با متخلفین دارد.

در همین راستا معاون اول قوه قضائیه از تهیه گزارشی به دستور رئیس این قوه خبر داده و همچنین کمیسیون اصل 90 هم احتمالا گزارشی در این خصوص به هیات رئیسه مجلس ارسال خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بازید اعضای این کمیسیون از زندان اوین به دنبال انتشار تصاویری از این زندان خبر داد و گفت که بعد از بررسی مجدد تمامی فیلمها با حضور نمایندگان مجلس، کارشناسان قوه قضاییه و دادستانی کل و مسئولان ذیربط، تخلف برخی موارد برای ما محرز شد که حتما باید با خاطیان برخورد شود.

در همین زمینه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم روشن شدن تمام ابعاد قضیه زندان اوین گفت: باید مشخص شود چه مدتی پلشتی ها در زندان اوین در جریان بوده و چرا نظارت صورت نگرفته است.

در مقطع کنونی از انقلاب، شفافیت نه یک انتخاب که یک ضرورت اجتنابناپذیر است. ستیز با فساد و مفسدین در مرحله وقوع، یک ضرورت قطعی است و از مسئولین انقلابی انتظاری جز برخورد قاطع با متخلفین و اجرای عدالت نمی رود. به امید روزی که تمامی ناعدالتی ها با برخورد قاطع مسئولان انقلابی ریشه کن شوند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: