logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
دکتر سجادی به واسطه اینکه با ورزش و ورزشکاران زندگی کرده بخوبی با زیر و بم این مقوله آشنایی دارد. او بهتر از هرکسی نسبت به جامعه ورزش شناخت دارد. خوب می داند کجا باید سره را از ناسره بازشناسد. فرق بین مدعیان و زحمتکشان واقعی را می داند بنا براین، انتظار نداریم مانند اسلاف خود دچار خطا و اشتباه شود. او باید بر پاره‌ای مماشات و سیاسی کاری های دوره گذشته خط بطلان بکشد و با قاطعیت و دقت در راستای مسئولیت خود گام بردارد.
محمدرضا کاظمی- دکتر حمید سجادی با کسب اکثریت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شد. تردیدی نیست که سجادی ورزشی ترین چهره ای است که سکان هدایت ورزش کشور را به دست او سپرده شده. به عبارت دیگر، اگر دوران کوتاه مدت وزارت دکتر گودرزی را کنار بگذاریم، ملی پوش دوهای استقامت ایران که اخیرا از مجلس رای اعتماد گرفت، نخستین قهرمان ورزشی است که بر بلندای کرسی ورزش کشور تکیه می زند.

بسیاری از نمایندگان مجلس و جامعه ورزش تا روز رای گیری و سخنرانی نمایندگان موافق و مخالف وزیر پیشنهادی، امکان کسب رای سجادی را دشوار ارزیابی می کردند اما حمله بد برخی از مخالفین، در برابر دفاع خوب موافقین ، خصوصا دفاع ورزشی شخص سجادی تاثیر بسزایی در کسب رای وی داشت. با تمام این اوصاف حرف آخر را رییس جمهور در دفاع از وزرای پیشنهادی از جمله وزیر ورزش زد. جایی که خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد، هیچ کدام از وزرای پیشنهادی او پرونده ای مبنی بر حیف و میل اموال عمومی و سوء مدیریت ندارند. دکتر رییسی همچنین با اشاره به شرایط حساس کنونی بر لزوم همدلی مجلس و دولت جهت تسریع در تشکیل کابینه، از نمایندگان خواست تا با رای خود به کلیت کابینه، زمینه را برای کار و تلاش مضاعف مهیا سازند.

اکنون قهرمان یک رشته ورزشی پایه، زمام امور ورزش کشور را در دست گرفته است. چهره ای که بسیاری از ورزشی ها را از نزدیک میشناسد. خود در دوران ورزش ، رنج و زحمت قهرمانان و مربیان را با تمام وجود حس کرده و بر سختی های این مسیر وقوف کامل دارد. این ویژگی ها انتظارات جامعه ورزش از سجادی را دو چندان می کند. انتظارات فراوانی که شاید در کوتاه مدت نتوان تمام آنها را بر آورده کرد اما لازم است در بلند مدت به این مطالبات پاسخ درخور داده شود. بدیهی است، برخی معضلات و کاستی های تحمیلی بر ورزش خصوصا مشکلات ناشی از شیوع کرونا و تاثیر مستقیم آن بر کار و معیشت مربیان، باشگاهداران و گروه بسیاری از خدمتگزاران و تلاشگران این عرصه باید هر چه زودتر مورد توجه قرار گیرد. بحث مربوط به مهاجرت ورزشکاران، دیپلماسی ورزشی، گسترش سرانه، توجه به ورزش همگانی، اقتصاد ورزش، لزوم گسترش ورزش بانوان در هر دو بخش عمومی و قهرمانی، تقویت بخش جوانان و اولویت های آن و بسیاری موارد دیگر که طی سال های متمادی مورد غفلت واقع شده، از جمله برنامه هایی است که وزیر جدید باید به آنها بپردازد.

دکتر سجادی به واسطه اینکه با ورزش و ورزشکاران زندگی کرده بخوبی با زیر و بم این مقوله آشنایی دارد. او بهتر از هرکسی نسبت به جامعه ورزش شناخت دارد. خوب می داند کجا باید سره را از ناسره بازشناسد. فرق بین مدعیان و زحمتکشان واقعی را می داند بنا براین، انتظار نداریم مانند اسلاف خود دچار خطا و اشتباه شود. او باید بر پارهای مماشات و سیاسی کاری های دوره گذشته خط بطلان بکشد و با قاطعیت و دقت در راستای مسئولیت خود گام بردارد. مسبوق به سابقه است که مردودین و ناکارآمدهای دوران گذشته تلاش کنند باردیگر خود را به سیستم جدید بچسبانند.باید مواظب نان به نرخ روز خورها و بادمجان دورقابچین ها باشد و امتحان پس داده ها را به حاشیه نراند. دکتر گودرزی که خود متعلق به جامعه ورزش بود بیشترین کشمکش را با عده ای از ورزشی ها داشت. کسانی که در هر دوره ای حضور دارند و خود را صاحب حق می دانند. البته در جایی که سخن از تربیت بدنی است، ورزشی ها حق آب و گل دارند اما این مهم نباید به محل مناقشه دائمی آنها با مسئولینی تبدیل شود که خود زخم خورده و زجر کشیده این عرصه هستند.

دولت سیزدهم امید نهایی بسیاری از مردمی هست که طی سال های گذشته زیر خط فقر قرار گرفته اند. شاید سجادی نیز واپسین امید جامعه ورزش برای اداره امور مجموعه ای باشد که به این جمع گسترده تعلق دارد. اگر وی در اداره ورزش کشور شکست بخورد، به واقع جامعه ورزش شکست خورده است. جامعه ای که سال های طولانی خواهان اداره امور به دست خویشتن بوده اما هیچگاه این توفیق را به دست نیاورده بود. بنابراین باید به سجادی کمک کنیم تا با آرامش خاطر و دقت کافی وزارت ورزش و جوانان را در مسیر پیشرفت و ترقی هدایت کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: