logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۶۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
احمد کریمی اصفهانی عنوان کرد:
عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی گفت: آنچه که مهم است هماهنگی تیم اقتصادی است درواقع ما به یک نوع هماهنگی نیاز داریم که حتی در مسئله سیاست خارجی با تیم اقتصادی هماهنگی داشته باشد یا حتی با بخش ‌های دیگر. چون عمده مسائل ما مسائل اقتصادی است می تواند اثرش را روی سایر بخش ها بگذارد باید تیمی باشد که روی مصوباتی که خرد جمعی به آن رسیده هماهنگ باشد.
احمد کریمی اصفهانی عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرآنلاین درباره مهمترین ویژگی دولت مردمی گفت: از نگاه بنده کابینه ای مردمی باید باشد که شایسته ها را روی کار بیاورد و آنها هم در مقابل شعارهایی که دولت داده متعصب باشند تا بتوانند به سرعت کارهای مردم را سامان بدهند از این منظر که وضعیت مردم، وضعیتی نیست که بتوانند تحمل کنند.

وی ادامه داد:در عین حال کار نباید شتابزده باشد و یا ملت توقع اضافی از دولت داشته باشند اما دولت باید این توجه را داشته باشد که در اولین فرصت تا جایی که امکان دارد موارد و مشکلات را رفع و رجوع کند، در زمینه مسائل اجتماعی و اقتصادی موانع زدایی کند از جمله مسئله کرونا که نه تنها کشور ما بلکه دنیا را تحت الشعاع خود قرار داده است. اگر بتوانند این فرایند واکسیناسیون را به سرعت به پایان برسانند هر چند شواهد نشان میدهد که این کار در حال انجام است.

وی با اشاره به شایسته سالاری افزود: بنابراین صرف از فراجناحی بودن کابینه، باید شاهد افراد جدید و شایسته سالاری باشیم چراکه اگر قرار است همان افراد باشند بدون رودربایستی باید بگویم افرادی که انتخاب شدند اکثراً افرادی تئوریک هستند کار اجرایی نکردند اینها نمیتوانند. ما از نظر امکانات و منابع در کشور، هیچ چیز کم و کسر نداریم منابع ۷ درصدی جهان را در اختیار داریم در حالی که ۱ درصد جمعیت داریم.

عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت دوازدهم گفت: آنچه که تا امروز مطرح بوده چند مسئله است؛ نخست مسئله سوءمدیریتی بوده که حاکم بوده است. دوم، بعضی از اینها منتظر بودند فساد در مسائل داشته باشند که همین موجب میشد کارها را به خوبی جلو نبرند بعضی ها از نظر توانمندی، توان نداشتند در نتیجه مشکلات بسیار بر سر راه بوده است مثلا فردی متدین بوده اما توانمند نبوده یا آن گونه که باید به سرعت کارها را جلو ببرد عمل نکرده است. اگر فردی، پاکدست، متدین، علاقه مند به مردم باشد و در واقع تنها به فکر پُرکردن جیب خود و خویشاوندانش نباشد به سرعت میتواند کارها را پیش ببرد امیدواریم چنین اتفاقی رخ دهد.

وی تصریح کرد:آنچه که مهم است هماهنگی تیم اقتصادی است درواقع ما به یک نوع هماهنگی نیاز داریم که حتی در مسئله سیاست خارجی با تیم اقتصادی هماهنگی داشته باشد یا حتی با بخش های دیگر. چون عمده مسائل ما مسائل اقتصادی است می تواند اثرش را روی سایر بخش ها بگذارد باید تیمی باشد که روی مصوباتی که خرد جمعی به آن رسیده هماهنگ باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: