logo
کد خبر: ۳۳۰۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
مقوله ورزش در عصر حاضر چنان گسترش پیدا کرده و فراگیر شده که تمام کشورهای دنیا به نقش و اهمیت آن وقوف کامل پیدا کرده‌اند. در چنین فضا و شرایطی سیاسی کردن ورزش و پی گیری اهداف جناحی و باندی از این طریق، جفا در حق جامعه ای است که جنبه‌های سلامت، تفریح و سرگرمی، نشاط و اقتصاد ورزش در زندگی آنان تاثیر وافری دارد.
محمد رضا کاظمی- مقام معظم رهبری شعار سال جدید را تولید، پشتیبانی، مانع زدایی ها اعلام کردند. این شعار اگرچه به ظاهر در عرصه های اقتصاد، کشاورزی و صنعت کاربرد بیشتری دارد اما به واقع می توان آن را در تمام بخش ها از جمله ورزش تعمیم داد. این مهم با عنایت به گردش مالی و اقتصاد کلان ورزش، تولید انبوه لوازم و لزوم رفع موانع و مقررات دست و پاگیر در راستای حصول به نتیجه قابل بررسی است . به سخن دیگر و با توجه به گستردگی عرصه ورزش و حضور حداکثری افراد جامعه در این بخش کارگزاران امر و مسئولین ذیربط می توانند ضمن نصب العین قرار دادن شعار سال در جهت تحقق آن گام های جدی بردارند. حمایت و پشتیبانی از تولید، عرضه مناسب انواع کالاهای ورزشی و رفع موانع دست و پاگیر برای سهولت ورود اقشار مختلف به این عرصه می تواند خواسته ها و علائق جمعی را در راستای تحقق شعار سال به نتیجه لازم برساند.

تردیدی نیست که کارگزاران کنونی ورزش کشور توانایی لازم جهت بهبود اوضاع از خود نشان ندادند. کارنامه آنان در تمامی بخش ها از جمله افزایش سرانه فضای ورزش، ترغیب جامعه جهت گرایش بیشتر به ورزش، ارزان کردن هزینه های ورزش، گسترش اماکن استاندارد ورزشی، نهادینه کردن تربیت بدنی، راه اندازی اقتصاد ورزش و دیگر سازوکارهای عام المنفعه ضعیف و کمتر از انتظار بود. به عبارت دیگر، سال های حضور آنان صرف سیاسی کاری، بده بستان های باندی وگروهی و فرصت سوزی در ورزش شد. امیدواریم سال جدید و در دوران خدمت رسانی دولت و شوراهای اسلامی منتخب شهر و روستا تحقق شعار سال سرلوحه کار مسئولین آینده ورزش کشور قرار گیرد و جامعه با تمام وجود تحولات جدی و محسوس در این بخش را احساس کنند.

مقوله ورزش در عصر حاضر چنان گسترش پیدا کرده و فراگیر شده که تمام کشورهای دنیا به نقش و اهمیت آن وقوف کامل پیدا کردهاند. در چنین فضا و شرایطی سیاسی کردن ورزش و پی گیری اهداف جناحی و باندی از این طریق، جفا در حق جامعه ای است که جنبههای سلامت، تفریح و سرگرمی، نشاط و اقتصاد ورزش در زندگی آنان تاثیر وافری دارد. بدیهی است مردم از دولت و وزیر آینده ورزش انتظار دارند ضمن زدودن آثار زیانبار سیاست های گذشته در مسیر تحقق شعار سال مقام معظم رهبری در این بخش اهتمام و جدیت لازم را مبذول کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: