logo
کد خبر: ۳۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
مهدی طغیانی مطرح کرد:
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای اینکه به شعار سال بتوان عمل کرد باید چند مورد مانند تسهیل امور مجوزدهی و اصلاح بروکراسی های اداری مورد تأکید قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای اینکه به شعار سال بتوان عمل کرد باید چند مورد مانند تسهیل امور مجوزدهی و اصلاح بروکراسی های اداری مورد تأکید قرار گیرد.

مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در حوزه عملیاتی ساختن شعار سال، می تواند بسترهایی را فراهم سازد تا ظرفیت قوانینی که برای تولید وجود دارد فعال و اجرایی شود.

وی افزود: ما الان چند قانون بسیار موثر داریم مانند قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و قانون حداکثر استفاده از توانمندی داخلی که اگر اجرایی شوند بر فضای تولید کشور اثرگذار هستند؛ لذا یکی از کارها این است که ظرفیت این نوع قوانین پای کار بیایند و اجرایی شوند و نیز به بخش نظارتی مجلس به شکل احسن عمل شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خیلی از امور فارغ از اینکه مدیران چه کسانی هستند باید در بدنه دستگاه ها اجرایی شوند. مثلاً در خصوص قانون بهبود محیط کسب و کار باید گفت این قانون مسئلهای نیست که به افراد بستگی داشته باشد بلکه مسئله ای است که باید در بدنه دستگاهها یعنی در بحث مجوزدهی ها، بحث تمدیدها و در خصوص بروکراسی های اداری اصلاحات اساسی انجام شود و تسهیلاتی در این خصوص در نظر گرفته شود.

طغیانی ادامه داد: اما اگر مدیر خسته باشد و انگیزه ای در آن دیده نشود، امورات جاری به کندی پیش می رود. ولی چون سال آخر دولت است و معمولاً مدیران به دنبال جای جدید برای مدیریت هستند، کمی از انگیزه آنها در این روزها کاسته می شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: