logo
کد خبر: ۳۳۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
اخبار 24 ساعت گذشته:


خبرهای خوش از واکسن کرونای ایرانی

با تأیید و صدور مجوز کمیته اخلاق وزارت بهداشت، فاز دوم و سوم تزریق واکسن کووایران برکت به صورت تلفیقی آغاز شد. در فاز دوم و سوم بیش از 20400 داوطلب واکسن را دریافت خواهند کرد. دو داوطلب اول مرحله دوم و سوم کارآزمایی بالینی واکسن تولید شده در ستاد اجرایی فرمان امام یک زوج پزشک بودند که هردو استاد تمام دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران هستند. همچنین طبق اعلام رئیس بنیاد برکت، فاز اول کارخانه تولید واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ۳ میلیون دوز در ماه، از دیروز آغاز به کار کرد.


قطعاً با واردات، مشکل حل می‌شود!

«عسگری»، معاون استاندار تهران اعلام کرد: «چون مرغداران قیمت مصوب را نمی‌پذیرند، برای افزایش قیمت به ستاد تنظیم بازار فشار وارد می‌کنند. مثلاً مرغ ۵۳ روزه را نمی‌فروشند و برای به تأخیر انداختنِ عرضه مرغ به بازار تمام تلاش خود را بکار می‌گیرند. برای حدود ۵۰ درصد از مرغداری‌ها پرونده تخلف تشکیل شده است. برنامهریزی شده تا برای کنترل قیمت مرغ روزانه ۱۰۰۰ تن مرغ وارد بازار شود و اگر یک هفته عرضه بالا داشته باشیم، مشکل مرغ برطرف می‌شود». به‌راستی چرا مرغداران قیمت‌های جدید را نمی‌پذیرند؟ آیا 50 درصد مرغداران کشور متخلف هستند؟ یا قول و قرارهایی که دولت به آن‌ها داده بود، مثل تحویل به‌موقع نهاده‌های دولتی، عملی نشد و چون تولید با قیمت مصوب فعلی نمی‌صرفد، مرغدار حاضر به پذیرش این قیمت‌ها نیست؟ علت هر چه باشد، قطعاً با واردات مشکل حل خواهد شد!

بزرگ‌ترین خریدار سلاح در جهان

مؤسسه پژوهش‌های صلح استکهلم اعلام کرد، پنج کشور عربی در میان ۱۰ کشوری که بیشترین سلاح را طی سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ وارد کرده‌اند، قرار دارند. عربستان سعودی در رده نخست، مصر در رده سوم، الجزایر در رده ششم، قطر در رده هشتم و امارات در رده نهم قرار دارند. آمریکا در رأس کشورهایی قرار دارد که به عربستان سلاح فروخته است. بریتانیا و فرانسه نیز در رده‌های بعدی فروشندگان اسلحه به ریاض قرار دارند.
بازداشت سلاطین مرغ
!
رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اظهار داشت: در پی نوسانات اخیر قیمت مرغ و نارضایتی عموم مردم و احتمال برهم زدن قیمت واقعی عرضه مرغ توسط دلالان بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. سرهنگ علی ولی‌پورگودرزی با اشاره به اینکه در تحقیقات فنی میدانی پلیس مشخص شده است که تعدادی از دلالان باعث ایجاد نوسان در قیمت عرضه مرغ در چرخه توزیع شده‌اند، اظهار کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی شناسایی این افراد در دستور کار قرار گرفته و کارآگاهان موفق شده‌اند تعداد ۸ نفر از این دلالان را شناسایی کنند.


عصبانیت مدافع جنجالی استقلال

محمد دانشگر، مدافع تیم فوتبال استقلال با عصبانیت محل این باشگاه را ترک کرد. محمد دانشگر، که برای دیدار با مدیرعامل استقلال راهی ساختمان این باشگاه شده بود، بعد از خروج از ساختمان خیابان سعادت‌آباد با عصبانیت و در حالی که پاسخی به خبرنگاران نداد سوار بر یک خودرو شد و محل را ترک کرد. چند هوادار تیم استقلال هم وقتی دانشگر را دیدند از وی خواستند به هر تیمی دوست دارد برود جز پرسپولیس.

سهم اصلاح‌طلبان از کاهش مشارکت در انتخابات 98

«فائزه هاشمی» دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با روزنامه شرق با مسبب اصلی خواندن جریان اصلاحات از روی کار آمدن مجدد دکتر روحانی، گفت: «سال ۹۲ برای اجماع روی آقای روحانی، بحث بد و بدتر نبود، بحث تحمیل كاندیدا هم نبود، بلکه به پیشنهاد آقای خاتمی نمایندگان شخصیت‌های مطرح مثل بابا، آقای خاتمی، حسن آقا و آقایان روحانی و دکتر عارف کمیته‌ای تشکیل دادند و پس از بحث‌های زیاد آقای روحانی را به‌عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان برگزیدند، دور اول هم عملکرد آقای روحانی تا حدودی مقبول بود. اگر در سال ۹۲ به‌زعم این‌ها بد و بدتر مطرح بود، پس سال ۱۳۹۶ چرا اصلاح‌طلبان آقای روحانی را دوباره کاندیدا کردند؟ در این سال که دیگر شرایط خاص نبود، دستشان برای هر انتخابی باز بود، برای این انتخاب چه توضیحی دارند؟ ‌خود اصلاح‌طلبان در مجلس و در شورای شهر و در سمت‌های مختلف در دولت در این سال‌ها چه عملکرد قابل دفاعی دارند؟ این صحبت‌ها فرافکنی است؛ بهتر از هر‌کسی می‌دانند که اعمالشان در این سال‌ها مردم را از صندوق‌های رأی دور کرد. عمده اصلاح‌طلبان و آقای روحانی هر دو سهم اصلی در عدم مشارکت مردم غیر‌اصولگرا در انتخابات ۹۸ دارند».
ترس ژنرال صهیونیستی از موشک‌های حزب‌الله

«اوری گوردین» فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به توان موشکی حزب‌الله، گفت در صورت وقوع نبرد احتمالی در آینده، روزانه حدود ۲ هزار فروند موشک و راکت به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک خواهد شد.
اولین نامزد زن 1400 می آید

فردا اولین نامزد خانم انتخابات ریاست جمهوری در یک نشست خبری اعلام کاندیداتوری خواهد کرد. به‌گزارش «ایران» خانم ملیحه بنانی، حقوقدان و پژوهشگر علوم اسلامی قرار است به زودی به‌صورت رسمی اعلام نامزدی کند.

وزیر بهداشت: تقاضا می‌کنم سفر نروید

سفر کردن به‌هیچ‌وجه به نفع مردم نیست، به همین دلیل به‌عنوان یک خدمتگزار از مردم تقاضا میکنم امسال به مسافرت فکر نکنند. من یک عضو ستاد کرونا هستم و حرفهایم را زدهام، امیدوارم مردم گوش کنند.

رکوردی که در تاریخ بشر بی‌سابقه است!

دکتر «نیکولاس ابراشتات» محقق مؤسسه «امریکن انترپرایز» درباره سرعت کاهش نرخ رشد جمعیت ایران بعد از دهه 70 می‌گوید: «کاهش باروری‌ای که در ایران اتفاق افتاد یکی از سریع‌ترین و چشم‌گیرترین آمارهای کاهش باروری در تاریخ بشر است!». باید دقت داشت که این محقق نمی‌گوید تاریخ معاصر بلکه از «تاریخ بشر» استفاده می‌کند! «ملیندا گیتس» همسر بیل گیتس هم که شاخص تعداد فرزند به‌‌ازای زنان را از سال 1800 میلادی تاکنون بین ایران و آمریکا قیاس کرده، می‌نویسد: «سریع‌ترین کاهش تعداد فرزند به‌‌ازای هر زن در تاریخ بشر مختص به ایران است، جایی که بزرگ‌ترین کارخانه لوازم ضدبارداری در دهه 1990 در این کشور وجود داشت!». حالا دیگر نرخ رشد جمعیت کشورمان با سرعتی فزاینده رو به کاهش است و طی سال‌های آینده احتمال به صفر رسیدن آن متصور است.
چین: آمریکا امپراتوری مطلق جاسوسی است

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «کشورها نباید نگران چین باشند، بلکه باید نگران خطرات آمریکا باشند که از همه حتی شرکای خود جاسوسی می‌کند. آمریکا امپراتوری مطلق جاسوسی است. اقدامات آمریکا به‌طورجدی امنیت سایر کشورها را تهدید کرده و به آن‌ها آسیب زده است».

سهم ایران از بازار سوریه

باوجود روابط سطح بالای سیاسی و امنیتی ایران با سوریه، اما هنوز روابط اقتصادی در سطح پایینی قرار دارد، به‌طوری‌که ایران حتی جزء 5 شریک اول تجاری سوریه نیز محسوب نمی‌شود. بررسی آمارهای تجارت خارجی سوریه نشان می‌دهد که ایران در سال 2019، نهمین شریک تجاری این کشور بوده و صرفاً 99 میلیون دلار کالا به این کشور صادر کرده است ولی کشور ترکیه که در حال حاضر بخشی از خاک سوریه را نیز در اشغال دارد و واردات محصولاتش به این کشور ممنوع است، اولین شریک تجاری سوریه در این سال بوده و 1700 میلیون دلار به این کشور صادر کرده است.
متهم شدن یک باشگاه به جعل سند
!
باشگاه نفت مسجدسلیمان معتقد است طبق تحقیقاتی که انجام داده خیبر خرم‌آباد در ماجرای فسخ قرارداد ۴ بازیکن، جعل سند انجام داده و این اسناد را به سازمان لیگ و فدراسیون ارائه کرده است. به این ترتیب ۴ بازیکن ورودی این تیم که جایگزین ۴ بازیکنی هستند که قراردادشان فسخ شده، غیرقانونی هستند، در حالی که آنها مقابل نفت مسجدسلیمان در جام حذفی بازی کردند.
رونمایی از کاندیدای نهایی حزب کارگزاران برای انتخابات 1400

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم کاندیدای نهایی حزب کارگزاران آقای محسن هاشمی است و من پیشنهاد می کنم که آقای حسن خمینی کاندیدا نشود.علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در گفت وگو با تسنیم، درباره حمایت برخی رسانه های اصلاح طلبان از کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات 1400 به نمایندگی از جریان اصلاحات گفت: حداقل در حزب کارگزاران و مجمع نمایندگان ادوار که بنده در آنها حضور دارم، تاکنون بحثی درباره اینکه مثلا بحران های پیش روی کشور این چند مساله است و برای برون رفت از این بحران ها آقای سید حسن خمینی می تواند بهترین گزینه باشد، نشده است.
قدیری‌ابیانه: امیدوارم دولت بعدی مذاکره بلد باشد

سفیر پیشین ایران در استرالیا و مکزیک با ابراز امیدواری نسبت به اینکه دولت بعدی مذاکره بلد باشد، گفت: در امضای برجام، دولت آقای روحانی، مصالح کشور برایش مهم نبود و تنها خود توافق برایش اهمیت داشت.قدیری ابیانه، سفیر پیشین ایران در استرالیا و مکزیک در همایش مردمی - دانشجویی "بن‌بستِ تَکرار" با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش روی گفت: امیدوارم دولت بعدی، مذاکره بلد باشد، این دولت که مذاکره بلد نبود. وی اظهار داشت: آقای ظریف می‌گوید که توانستیم تابوی مذاکره با آمریکا را بشکنیم! اما نتیجه این ماجرا چه شد؟ قدیری ابیانه یادآور شد: در زمان آقای ولایتی من در کمیته ۵۹۸ بودم. ایشان از همه زمینه‌ها کارشناس آورده بود که مبادا ضرری متوجه ملت ایران شود. اما در این دوره با حداقل تیم کارشناس مذاکره کردند که مبادا افتخار این مذاکره نصیب افراد دیگر شود‌. وی تاکید کرد: من آقای روحانی و ظریف را مرعوب و مجذوب غرب می‌دانم. وقتی در وسط مذاکرات می‌گویید که آب خوردن ما به برجام مرتبط است، مشخص است که طرف مقابل از مواضع‌شان کوتاه نمی‌آیند. قدیری ابیانه تصریح کرد: مشخص است برای کسی که دبیرستان را در آمریکا درس خوانده، راه رفتن با وزیر خارجه آمریکا افتخار است‌. ما باید بتوانیم دولتی بیاوریم که زبان دنیا را بفهمد‌. زبان دنیا را فهمیدن فقط انگلیسی صحبت کردن نیست.

اخبار روزانه:

* با توجه به مشکلات به وجود آمده در روزهای پایانی سال و گرانی برخی اقلام غذایی ازجمله گوشت مرغ و محصولات کشاورزی، وزرای جهاد کشاورزی و صمت برای بیان توضیحات دراین‌باره، به دادسرای دیوان محاسبات کشور احضار خواهند شد.

* رئیس مجلس خبر داد: «جلسات صحن برگزار نمی‌شود اما کمیسیون‌ها و هیئت‌رئیسه، فعالیت‌ها را، به‌ویژه در حوزه اقتصادی ادامه می‌دهند».

*در حالی که هیئت وزیران در روزهای اخیر، آیین نامه سامان دهی و نظارت بر سینماها و پردیس های سینمایی کشور را تایید کرده، بررسی ها نشان می دهد این پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیش از دو سال است در نوبت رسیدگی توسط کابینه قرار دارد و از رکوردداران انتظار برای تصویب محسوب می شود. طبق این مصوبه، آیین نامه تصویب شده در سال 1345 در خصوص سالن های نمایش، پس از نیم قرن، لغو خواهد شد.

*دادستان قزوین با تأیید خبر بازداشت رئیس شورای شهر قزوین، خبر آزادی او با قید وثیقه را تکذیب کرد. محمد قاسمی با تأیید خبر بازداشت حکمت ا... داوودی، رئیس شورای شهر قزوین بیان کرد: اخبار منتشر شده در رابطه با آزادی رئیس شورای شهر با قید وثیقه صحت ندارد. وی یکشنبه شب بازداشت شد. هیچ خبر رسمی از علت دستگیری وی منتشر نشده است. سیده منیره قوامی، سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: حکمت‌ا... داوودی، رئیس شورای شهر هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد.
*فائزه هاشمی ائتلاف عمل بدی نمی‌داند و معتقد است که ائتلاف زمانی می‌تواند موفق باشد که در تعیین سهم به توافق برسند و این ضمانت وجود داشته باشد که قدرت تقسیم شود. فائزه هاشمی درباره امکان ائتلاف لاریجانی با اصلاح‌طلبان گفت: احتمال ائتلاف با آقای لاریجانی را در بین اصلاح‌طلبان نمی‌بینم. تا جایی که می‌دانم فقط آقای کرباسچی از این ایده حمایت می‌کنند
.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: