logo
کد خبر: ۳۲۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
الهویردی دهقانی:
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما هیچ واهمه‌ای از قطعنامه ها و بیانیه های اروپایی علیه ایران نداریم و نه اهمیتی برای ما دارد.

الهویردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما، درباره تصمیم سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان برای صدور بیانیه ضدایرانی در محکومیت کاهش تعهدات هسته ای کشورمان اظهار داشت: اروپایی ها هیچ استقلالی در سیاست خارجی ندارند و تصمیم اخیر آنها نشان داد که در مسئله برجام و انرژی هسته ای کاملاً مطیع آمریکا هستند.

وی افزود: اگر آمریکایی ها به اروپایی ها چراغ سبز نشان دهند، حرکت خواهند کرد در غیر اینصورت دست روی دست خواهند گذاشت و هیچ کاری انجام نخواهند داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما از غرب و آمریکا در خصوص عمل به تعهداتشان هیچ انتظاری نداریم؛ زیرا در این چند سالی که آمریکا از برجام خارج شده اصلاً هیچ یک از اعضای اروپایی برجام به تعهداتشان عمل نکرده اند؛ لذا مشخص است که آنها چه سیاستی را در پیش گرفته اند.

دهقانی با بیان اینکه غرب با سوءاستفاده از توانمندی های نظامی و اقتصادی خود همیشه درصدد زورگویی به کشورها برآمده اند، خاطرنشان کرد: بنابراین ما باید آنقدر خودمان قوی باشیم تا بتوانیم از حقوق بحق خود در نظام بین الملل استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ایران از موقعیت جغرافیایی فوق العاده و توانمندیهای داخلی بسیاری برخوردار است که هردولتی با استفاده از این مزیتها میتواند سیاست های ضدایرانی غرب را مهار کند؛ زیرا تنها این خودمان هستیم که می توانیم تحریم ها را بی اثر کنیم و اگر به این امید باشیم که غرب تحریم ها را بر خواهد داشت، اشتباه بزرگی را مرتکب شده ایم .

وی بیان کرد: ما هیچ واهمه ای از قطعنامه ها و بیانیه های اروپایی علیه ایران نداریم و نه اهمیتی برای ما دارد؛ زیرا آنچه که برای ما اهمیت دارد اتحاد و انسجام ملی و حفاظت از منافع ملی کشورمان است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: