logo
کد خبر: ۳۲۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷


با نزدیکتر شدن به روزهای پایان قرن، گمانههای انتخاباتی بیش از هر زمان دیگری شدت گرفته است. اکنون در یک گذار کوتاه اخبار گوناگون انتخاباتی را مرور میکنیم:

نامزد حزبی و رد یک شایعه

شنیده شد که حزب موتلفه اسلامی قصد ورود به انتخابات با حمایت از علی لاریجانی را دارد؛ این شایعه در حالی مطرح شد که مؤتلفه اسلامی طبق اعلام قبلی خود نامزد دارد.

رقابت برای آخرین کرسی

شورای وحدت برای نمایندگی مجلس از حوزه تهران، قصد دارد از جامعه زنان فردی را به نامزدی انتخاب کند.

در دست بررسی

شورای وحدت درحال بررسی فهرستهای ارائهشده برای انتخابات شوراها است که تصمیم نهایی بر مبنای شاخص ها اعلام میشود.

یک حمایت ضمنی

غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرآنلاین از مذاکرات شورای وحدت با شورای ائتلاف برای رسیدن به وحدت خبر داد و از اظهارنظر در خصوص برخی از گزینههای کاندیداتوری امتناع کرد. وی درباره امکان حمایت از آیتالله رئیسی گفت: اگر رئیسی کاندید شود حمایت میکنیم.

سید حسن نمیآید

این روزها اصلاحطلبان به دنبال گزینهای هستند که بتوانند جایگاه ازدسترفته خود به واسطه فعالیت ناکارآمد دولت دوازدهم را به دست آورند به همین دلیل به طرح گزینههای احتمالی میپردازند، طرح نام سید حسن خمینی و ناطق نوری از این دست است.

نمک انتخابات

صادق زیباکلام طی مصاحبهای با تحلیل انتخابات 1400 مدعی شد اگر اصولگرایان با گزینه ابراهیم رئیسی بیایند پیروزیشان قطعی است در غیر این صورت شکست خواهند خورد، زیباکلام در حالی به تحلیل مناسبات انتخاباتی اصولگرایان میپردازد که جبهه نزدیک به تفکرش، در سردرگمی سیاسی به سر میبرد.

یک گزینه ناسایی

اسماعیل گرامیمقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی خبر داد که حزب اعتماد ملی، محمدعلی افشانی را بهعنوان کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ معرفی کرده است.

همه گزینههای روی میز

با نزدیک شدن به زمان ثبتنام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری حدس و گمانها برای حضور شخصیتهای مختلف در فضای مجازی شدت یافته است دراینبین بسیاری از چهرهها نظیر محسن رضایی و حسین دهقان و رستم قاسمی، علی مطهری اسب خود را برای رقابت در میدان زودتر زین کردهاند. همچنین حضور سعید محمد، ابراهیم رئیسی، محمد عباسی در کنار گزینههای اصلاحات مانند محسن هاشمی، محمدجواد ظریف، جهانگیری و نوبخت فضای رسانهها را بیش از هر زمان دیگری انتخاباتی کرده است.

توئیت سردار سعید محمد پس از رفتن از قرارگاه خاتم

سردار سعید محمد در توئیتی نوشت: «از آنجا که احتمال دارد بهدلیل حضور اینجانب در فضای انتخاباتی شائبه هایی متوجه نهاد مقدس سپاه شود در راستای صیانت از سپاه و قرارگاه انقلابی-جهادی خاتم الانبیاء، از سمت خود استعفاء می دهم..»شایان ذکر است که ایشان به عنوان مشاور سردار اسلامی منصوب شد .


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: