logo
کد خبر: ۳۲۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
تکاپوی کشورها برای حفظ وزنه برداری در المپیک؛
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان از جمله مدعیان حضور در انتخابات فدراسیون جهانی است که در صورت کناره گیری هیات اجرایی فعلی فدراسیون جهانی شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد.

محمدرضا کاظمی- به دنبال تهدید کمیته بین المللی المپیک مبنی بر حذف وزنه برداری از بازی های المپیک ۲۰۲۴، کشورهای عضو، خواهان اجرای اصلاحات عمیق در تشکیلات فدراسیون جهانی شدند. در همین راستا برخی کشورها خواهان کناره گیری اعضای هیات اجرایی فعلی از انتخابات پیش روی این فدراسیون شده اند.

اشلی مت کالفی مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری بریتانیا، اورسلا پاپاندرئا رییس فدراسیون وزنه برداری آمریکا و از نامزدهای انتخابات، رییس فدراسیون وزنه برداری آلمان و رییس فدراسیون کشور چین هر کدام به نوبه خود خواهان کناره گیری هیات اجرایی فعلی از حضور در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری شده اند. آنها این کار را تنها راه نجات وزنه برداری از حذف شدن در المپیک عنوان کرده اند. بر همین اساس قرار است کمیته اجرایی نشست بسیار مهمی را برگزار کنند. چه بسا در این نشست اتفاقات پیش بینی نشده رخ دهد و تصمیمات جدی گرفته شود. بی تردید در صورت کناره گیری هیات اجرایی کنونی از چرخه انتخابات، شانس موفقیت نامزدهای دیگر بیشتر خواهد شد.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان از جمله مدعیان حضور در انتخابات فدراسیون جهانی است که در صورت کناره گیری هیات اجرایی فعلی فدراسیون جهانی شانس زیادی برای انتخاب شدن دارد. مرادی که سابقه دبیرکلی وزنه برداری قاره آسیا را در کارنامه خود دارد. در انتخابات پیش روی فدراسیون جهانی وزنه برداری برای مسئولیت های مهمی چون ریاست، هیات رییسه و هیات اجرایی نامزد شده است. بی گمان در صورتی که اعضای کنونی هیات رییسه فدراسیون جهانی از شرکت در انتخابات منع شوند این شانس برای رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان وجود دارد تا با گرفتن یکی از کرسی های جهانی این رشته ورزشی موقعیت مستحکمی برای خود و وزنه برداری ایران پیدا کند. ایران از جمله قدرت های جهانی وزنه برداری محسوب می شود که می تواند با اتکا به همین موقعیت در تشکیلات جهانی این رشته موقعیتی ممتاز داشته باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: