logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴


شورای وحدت جریان اصولگرایی یکی از فعالترین جریانهای اصولگرایی است؛ مهمترین رویدادهای انتخاباتی این شورا برای رسیدن به خیابان پاستور را در این شماره مرور میکنیم:

حمله به شورای وحدت

در هفته گذشته با فعال شدن سراسری شورای وحدت، مهندس مهدی چمران عضو شورای ائتلاف به شورای وحدت تهاجم شدیدی کرد، منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت در واکنش به این موضوع ضمن ادای احترام به شهید والامقام مصطفی چمران، گفتگوی مهندس چمران را تهمت دانست و اظهار امیدواری کرد که وی این اظهارات را جبران کند.

تصمیم بومی برای اداره شوراها

شوراء وحدت اصولگرایان در هفتهای که گذشت تشکیل جلسه داد، تصمیمات کلان اقتصادی در دستور کار این شورا قرار گرفت و در زمینه انتخابات شوراهای شهر و روستا تصمیم شورای وحدت مبنی بر این است که هر استانی از طریق اجماع نیروهای ارزشگرا و با همراهی روحانیون استان، نامزدهای مورد نظر خود را انتخاب و معرفی نمایند و مرکز به آنها در این زمینه کمک میکند تا آینده اداره شوراهای اسلامی هر استان با درک صحیح از شرایط و نیازمندیهای موجود اتفاق بیافتد.

معرفی نامزد مشروط به احراز صلاحیت

سیاست کلان شورای وحدت بر این امر متمرکز شده است که مطابق قانون، افراد باید توسط شورای محترم نگهبان احراز صلاحیت شوند؛ لذا شورای وحدت نسبت به انتخاب و اعلام نامزد انتخاباتی اقدامی نمیکند تا هنگامیکه احراز صلاحیتها از جانب شورا صورت گیرد و سپس از بین افراد اصلح و ارجح شورا فردی را معرفی خواهد کرد.

تشکیل کمیتههای وحدت

شورای وحدت در حوزههای گوناگون و از نظر کمیتههای اقشار و بخش جوانان، بانوان ، گروههای گوناگون مشغول به فعالیت شده است.

پاسخ به برخی تهاجمها

در هفتهای که گذشت بعضی از رسانهها و اشخاص از طریق مصاحبههایی به شورای وحدت تاختند، شورا بر این نظر است تا در صورت لزوم با رعایت و حفظ اصول و ضوابط پاسخی به هریک از این شبهات و تهاجمها به صورت توضیحی بدهد.

مذاکره بر محور وفاق حداکثری

مذاکرات بین نماینده جامعه روحانیت مبارز و نماینده شورای وحدت ادامه دارد. مطابق نظر نماینده جامعه روحانیت حضور تشکل ها و افراد شورای ائتلاف در وفاق حداکثری در شورای وحدت به طور ضابطه مند بر حسب تساوی با همه تشکل های اصولگراست به گونه ای که همه با هم تصمیم گیری و تصمیم سازی داشته باشند و پدرخواندگی وجود نداشته باشد، این مذاکرات ادامه دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: