logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
پژمانفر در نشست مجازی معاونت سیاسی حزب موتلفه اسلامی :
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر با اشاره به شکایات وارده از حسن روحانی رئیس‌جمهور، گفت: شکایتی که به کمیسیون اصل نودم از ایشان شده در موضوعات مختلف مطرح است و جمعیت زیادی نیز آن را امضا‌ء کرده اند.

رئیس کمیسون اصل 90 با اشاره به شکایات وارده از حسن روحانی رئیسجمهور، گفت: شکایتی که به کمیسیون اصل نودم از ایشان شده در موضوعات مختلف مطرح است و جمعیت زیادی نیز آن را امضاءکرده اند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی تحلیلی موضوعی معاونت سیاسی حزب موتلفه اسلامی به تبیین وظایف کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی پرداخت.

جمعیت زیادی شکایت از رییس جمهور را امضا کرده اند

وی در این نشست با اشاره به شکایات وارده از حسن روحانی رئیسجمهور، گفت: شکایتی که به کمیسیون اصل نودم از ایشان شده در موضوعات مختلف مطرح است و جمعیت زیادی نیز آن را امضاء کرده اند.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منتها همانگونه که در ابتدای سخنانم به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ اشاره کردم، وظیفه ما بررسی عملکرد در موضوعات مختلف است اما شکایت وارده مربوط به مداخلات ایشان در موضوع ارز، موضوع بورس و ... است.

پژمانفر افزود: بخشی از این مسائل به عنوان جزئی از این پرونده در حال رسیدگی به آن هستیم و امیدوارم بتوانیم گزارشمان را در موعد مناسب به مردم اعلام کنیم.

وی تاکید کرد: اگر روند بررسیهایمان زمانبر باشد و تا زمان اتمام دولت آقای روحانی نتوانیم به جمع بندی برسیم وظیفه خود میدانیم که موضوع را ادامه دهیم.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی افزود: کما اینکه با گذشت 7 سال از زمان دولت قبل ولی همچنان وظیفه خود میدانیم شکایت وارده به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم.

عدم موافقت وزارت علوم با برگزاری کنکور 1400 به شیوه نظام قدیم

پژمانفر در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آخرین روند بررسی شکایت جمعی از داوطلبان شرکت در کنکور نظام قدیم، گفت: در این رابطه با وزیر علوم و همه مسولین مرتبط با این موضوع را دعوت کردیم و مستندات از سوی آنها ارائه شد البته لازم به توضیح است که این موضوع پیش از اینکه در کمیسیون اصل 90 مطرح شود در کمیسیون آموزش مطرح شده بود و این کمیسیون به این نتیجه رسیده بود که ما نمی توانیم وزارت علوم و سازمان سنجش را الزام به برگزاری کنکور 1400 بر اساس نظام قدیم کنیم.

وی ادامه داد: در کمیسیون اصل 90 این موضوع را با توجه به مستندانی که دانش آموزان ارائه کرده بودند مورد بررسی قرار دادیم و در بررسی هایمان به ادلهای که بتواند وزارت علوم را ملزم به برگزاری آزمون 1400 بر اساس نظام قدیم کند، نرسیدم.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه از وزیر علوم خواستیم با توجه به شرایط فعلی امروز کشور، کنکور سال 1400 را بر اساس نظام قدیم تمدید کنند و وزیر علوم نیز پذیرفتند که این موضوع در وزارت خانه مطرح کنند و اگر در آنجا این مهم پذیرفته شد کنکور 1400 یکسال دیگر به شیوه نظام قدیم برگزار شود که ظاهرا موافقت این وزارتخانه در راستای برگزاری به شیوه قدیم مورد موافقت قرار نگرفته است.

پژمانفر در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در واگذاریها اهلیت حرفهای و حقوقی افراد جایگاهی نداشته و فرایند واگذاری بنگاههای دولتی را به منشا فساد تبدیل کرده است از دو سمت مردم را تحت فشار قرار داده است، چرا کمیسیون اصل 90 مانع هدررفت سرمایهها نشده است؟ گفت: طی چندماهی که از عمر مجلس یازدهم میگذرد به این امر ورود پیدا کردیم و تلاش کردیم اقتدار کمیسیون اصل 90 را با ارائه جدی مستنداتی که با پیگیری جدی این مباحث دارد به مخاطبین برسانیم و یک وظیفه جدی که برای این موضوع هست را اعلام کنیم.

سوء مدیرت اصل44 را به یک تهدید تبدیل کرد

وی ادامه داد: با کسانی که در این مهم تخلف میکنند بدون شک و بهطور جدی برخورد خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصل 44 یک فرصت بسیار بسیار خوبی برای نظام ما بوده که بدنه خودش را سبک و از تصدی گریها خارج شود و به حیطه حاکمیتی خود در حوزه نظارت و حمایت حرکت کند این فرصت متاسفانه به دلیل ضعف در قانون و هم سوء مدیرتی که در این حوزه وجود داشته به یک تهدید تبدیل شده و خاطره ای تلخی را برای مردم به جای گذاشته است.

پژمانفر تاکید کرد: ما نباید اجازه ادامه این مسیر را بدهیم و باید اتفاقات گذشته را بازنگری کنیم، البته به این معنا نیست که ما برای سرمایه گذاران نگرانی ایجاد کنیم بلکه ما تلاشمان این است که برای کسانی که سرمایه گذار واقعی هستند و بنایشان به این است که در کنار سودی که میبرند،بتوانند تولید،اشتغال و چرخه اقتصاد را جلو ببرند ما حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما متاسفانه برخی کسانی که در گذشته وارد این موضوع شدند اهلیت آنها برای تصدی گری این موضوع احراز نشده و همین دلیل نیز شاهدیم که در نوع مدیریتها مجموعه هایی که با تولید و نیروی بسیار بالا در حال فعالیت بودند رو به افول رفته و این واحدها با مشکلات زیادی روبرو شدند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: