به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

تحولات در گذر است و اخبار انتخابات بخش عمدهای از تحولاتی است که با رصد آن میتوان به فضای پویای سال 1400 پی برد؛ سالی که علیرغم کرونا تمایل گروههای سیاسی برای حضور در این میدان کم نیست؛ اخبار انتخاباتی هفته ی گذشته را مرور میکنیم:

جماعت ده درصدی

باشگاه خبری آلانه نوشت؛ سید محمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه اصلاحات تنها ده درصد رأی در ریاست جمهوری دارد بیان کرد: جناح اصلاحطلب هر زمان که در رأس قدرت اجرایی قرار میگیرد، ادعا میکند که ما اختیاری نداریم، پس اگر اختیاری ندارید چرا در زمان انتخابات اینقدر برای پیروزی تقلا میکنید؟

زنگ خطر

آفتاب به نقل از غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سیوهفتمین نشست میاندورهای دفتر تحکیم وحدت گفت: مشارکت مردمی از اهمیت زیادی برخوردار است و بیاعتنایی مردم نسبت به مسائل به سود کشور نیست. این یک زنگ خطری است که حتی خطر آن بیشتر از انتخاب بد است.

یک احتمال حداقلی

غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی اصلاحطلب، درباره آخرین تحرکات انتخاباتی اصلاحطلبان برای ۱۴۰۰ گفت: نهاد اجماع ساز در حال تدوین نحوه رأیگیری در شورا و مقدمهچینی برای انتخابهای درونحزبی است و گفتوگوها برای انتخاب نامزد پیشنهادی در جریان است.ظریفیان درباره احتمال نامزدی سید حسن خمینی گفت: آقای سید حسن خمینی به دلیل اینکه دارای یک جایگاه ملی هستند، برخی از افراد و احزاب اصلاحطلب درخواست شرکت او در عرصه انتخابات را دارند، اما احتمال اینکه او چنین تصمیمی بگیرد، کم است./باشگاه خبرنگاران جوان

یک تلنگر

رئیس شورای شهر تهران در گفتگو با روزنامه ایران گفت: بازهم گروههای هستند که به دنبال گزینه مطلوب ولو به قیمت انتخابات سرد و با مشارکت پایین نظیر انتخابات اخیر مجلس هستند . اگر بر گزینه مطلوب اصرار داریم نباید به دنبال مشارکت بالا باشیم چراکه مشارکت بالا وقتی شکل میگیرد که برنده انتخابات از پیش معلوم نباشد و گروههایی از جامعه بخواهند که سلیقه متفاوتی در مدیریت حاکم شود.

حزبی در حالت ناچاری

برنا نوشت علیمحمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: اگرچه کاندیدای احتمالی و قوی حزب کارگزاران در این زمان محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران است اما بازهم نمیتوان بهطور رسمی چیزی را اعلام کرد چراکه شرایط شورای نگهبان مشخص نیست. امیدواریم مشکلی برای کاندیداتوری محسن هاشمی نباشد ولی اگر به هر دلیلی او کاندیدا نشود، باید منتظر پیشبینی مرعشی باشیم. تا جایی که اطلاع دارم حزب در حالت ناچاری هم قصد حمایت از کاندیدای نظامی را ندارد.

تجمع زودهنگام میدان 71

فرارو گزارش داد؛ هواداران محمود احمدینژاد جشن پیروزی انقلاب را نه در میدان آزادی بلکه در میدان ۷۱ نارمک و مقابل منزل او برگزار کردند. احمدینژاد نیز به جمع هوادارانش آمد و از آنها تشکر کرد. دراین بین عدهای از او درخواست کردند که در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شرکت کند. هواداران احمدینژاد در این اجتماع شعار مرگ بر اسرائیل و انگلیس و «خادم ملت بیا منتظر تو هستیم» سر دادند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: