logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
سید علی یزدی خواه:
یزدی خواه در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق مجلس مصوبه‌ای را تصویب کرد که خود مجلس نیز آن‌را رد کرد، بیان کرد: این که رد شد لایحه بودجه دولت بود نه گزارش کمیسیون تلفیق. لطفا ایشان دستور جلسه بررسی لایحه بودجه که در مجلس برگزار شد را کنترل کنند. رئیس دفتر رئیس جمهور و دبیر دولت چه می‌کنند، اینها را به رئیس جمهور یاد آوری کنند.

سید علی یزدیخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با جهان نيوز درباره لایحه بودجه تقدیمی دولت به مجلس، اظهار داشت: درآمدها و هزینهها در این لایحه شفاف نبود و از 830 هزار میلیارد تومان بودجه جاری و عمرانی، بیش از 320 هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشت و مشخص نبود که این کسری میخواهد از کجا تامین شود.

وی با اشاره به اینکه کسری بودجه منجر به افزایش تورم میشود، خاطرنشان کرد: به اعتقاد کارشناسان هر 10 هزار میلیارد تومان کسری بودجه 2.5 درصد تورم به بار میآورد. علاوه بر 830 هزار میلیارد تومانی که رسما در بودجه آورده شده بود، یکسری ارقام پنهان در قالب تبصرهها، اوراق و... در بودجه گنجانیده شده بود که مبلغ آن چیزی حدود 200 هزار میلیارد تومان بود و شفاف نبود. مجلس آمد و اینها را شفافسازی و برجسته کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه توقع نمایندگان از دولت محترم شفافیت است، گفت: برای افکار عمومی باید مشخص باشد که سقف این بودجه چقدر است و هزینهها و منابع در آمدی آن به چه صورت است تا مردم این موضوع را به راحتی درک کنند.

یزدیخواه با تاکید بر اینکه رای منفی نمایندگان به لایحه تقدیمی دولت بود نه گزارش کمیسیون تلفیق، تصریح کرد: مجلس لایحه بودجه دولت را رد کرد نه گزارش کمیسیون تلفیق را و از اول هم معلوم بود که این لایحه به علت عدم شفافیت رای نمیآورد. اگر گزارش کمیسیون تلفیق به رای گذاشته شده بود، قطعا رای میآورد اما بر اساس آئین نامه ابتدا کلیات لایحه بودجه به رای گذاشته میشود و اگر رای بیاورد به جزئیات وارد میشوند.

وی در واکنش به سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق مجلس مصوبهای را تصویب کرد که خود مجلس نیز آنرا رد کرد، بیان کرد: این که رد شد لایحه بودجه دولت بود نه گزارش کمیسیون تلفیق. لطفا ایشان دستور جلسه بررسی لایحه بودجه که در مجلس برگزار شد را کنترل کنند. رئیس دفتر رئیس جمهور و دبیر دولت چه میکنند، اینها را به رئیس جمهور یاد آوری کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: