به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
معتقدم نبود فرماندهی واحد، سوءمدیریت، موازی‌کارهای، اعمال نظرات شخصی و پاس‌کاری‌ها مهمترین نقاط ضعف و کاستی‌های عملکرد دولت در جنگ اقتصادی است، در حالی‌که باید اتاق جنگی با فرماندهی واحد در عرصه اقتصادی شکل گیرد.

احمد کریمی اصفهانی-ملت مقاوم ما با سابقه پرافتخار و طلایی هشت سال دفاع مقدس با اتکال به خداوند متعال و بهرهگیری از ظرفیتها و توانمندیهای داخلی جسارت هرگونه تعدی را از دشمن گرفته و دستاوردهای چهل و چند ساله انقلاب امروز ایران را به کشوری مقتدر در عرصههای علمی، نظامی و تکنولوژی تبدیل کرده و آن را در زمره برترینهای جهان قرار داده است.

اگرچه هر یک از دسیسهها و توطئهها و اعمال تحریمهای حداکثری دشمنان میتوانست یک کشور را از پای درآورد که با وجود همه عداوتها و کینهتوزیها، انقلاب اسلامی با شتاب در مسیر نورانی پیشرفت و تعالی به پیش میرود.

با همه این تفاسیر آحاد مردم از شکلگیری نهضت امام راحل تا پیروزی و ادامه حیات انقلاب اسلامی همواره در حکم یک بال قدرتمند برای انقلاب و نظام به ایفای نقش پرداختهاند، به طوریکه اهداف انقلاب جز با همراهی، ایستادگی و مقاومت مردم تحقق نمییافت.

راهکار عبور از گردنه حساس جنگ اقتصادی

در شرایط اعمال تحریمهای ناجوانمردانه دشمنان علیه ملت و کشور ایران، راهکار عبور از گردنه و معبر حساس جنگ اقتصادی توجه به عوامل پیروزی انقلاب، بیتوجهی به لبخندهای فریبکارانه دشمن و سرمایهگذاری روی ذخائر عظیم داخلی و توان و تخصص نیروهای بومی است.

یادمان نرود بزرگترین هنر امام خمینی(ره) این بود که همه اقشار جامعه را به میدان آورده با اتکاء به توان مردمی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. از اینرو در شرایط تحریمهای اقتصادی نیز تکیه بر توان داخلی، بومیسازی دانشها و بیاعتمادی به دشمن راهحل برونرفت از مشکلات است.

معتقدم نبود فرماندهی واحد، سوءمدیریت، موازیکارهای، اعمال نظرات شخصی و پاسکاریها مهمترین نقاط ضعف و کاستیهای عملکرد دولت در جنگ اقتصادی است، در حالیکه باید اتاق جنگی با فرماندهی واحد در عرصه اقتصادی شکل گیرد.

با وجود تاکید رهبر انقلاب اسلامی بر انسجام قوا و تشکیل اتاق فکر واحد برای غلبه بر مشکلات اقتصادی، برخیها در داخل هنوز به مذاکره خوشبین هستند و چشمشان به بیرون دوخته شده است.

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی

گرانیهای افسارگسیخته و نارضایتی مردم به ناتوانی در مدیریت اوضاع به نقطه آسیب و شکننده عملکرد دولتمردان تبدیل شده و مادامی که دولت اعتقادی به توانمندیهای داخل نداشته و این تفکر در بدنه آن حاکم باشد، نمیتوان به عبور از گردنه دشوار تحریمهای اقتصادی خوشبین بود.

شاید بهتر است یک بار دیگر به برخیها یادآور شد که رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و استمرار آن در گرو پایبندی به دستورات نظام اسلام و تبعیت از رهنمودهای رهبری حکیم و فرزانه انقلاب است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: