logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
ورزش به عنوان یکی از پدیده های اجتماعی فراگیر با حمایت مقامات و مسوولان کشورمان به ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری در بخش های مختلف رشد بسیاری داشته است.

خسرو کفیلی- ورزشكاران همراه و هميار با ديگر اقشار کشورمان نقش موثري در پيروزي انقلاب اسلامي به رهبری امام خمینی ( ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی داشته و همواره و همسو با ولايت فقيه در راستاي دفاع از ارزش های این نظام مقدس گام برداشته اند.

با گذشت ۴۲ بهار از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ ، امروز نیز ورزشكاران و قهرمانان ورزش كشورمان ادامه دهنده راه بیش از ۲۰۰ هزار شهید هستند كه در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با تقدیم خون خود این نهال کوچک را تاکنون آبیاری کرده اند.

ورزشكاران که همگام و همراه با سایر اقشار جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش اساسی ایفا كردند ، پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز همواره با حفظ شئونات اسلامی با درخشش در میادین مختلف ورزشی از جمله رقابتهای قارهای ، جهانی و بازی های المپیک و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ضمن ایجاد شور و شعف نزد مردم کشورمان به صدور انقلاب اسلامی پرداخته اند.

ورزش به عنوان یکی از پدیده های اجتماعی فراگیر با حمایت مقامات و مسوولان کشورمان به ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری در بخش های مختلف رشد بسیاری داشته است.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بارها در بیاناتشان توجه به فعالیتهای ورزشی را گوشزد کرده و جمله معروف "من خودم ورزشکار نیستم اما ورزشکارها را دوست دارم"، بیانگر اهمیت ورزش برای ایشان است. مقام معظم رهبری نیز جمله معروف "امر به ورزش، امر به معروف است" را برای این مقوله مهم اجتماعی به کار برده که بیانگر اهمیت ورزش برای مردم کشورمان است. ورزش ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دو بخش همگانی و قهرمانی و چه در بخش های زیر ساختها و سخت افزارها رشد و پیشرفت محسوسی داشته است.

کسب عناوین قهرمانی در رقابتهای قاره ای ، جهانی و المپیک در رشته هایی نظیر فوتبال، کشتی فرنگی، کشتی آزاد، تکواندو، ووشو، بسکتبال ، تیراندازی ، والیبال ، ووشو، پرورش اندام ،شطرنج و ... در بخشهای باشگاهی و ملی و ساخت هزاران ورزشگاه ، سالن، استخر و ... و ساخت بسیاری از امکانات و لوازم ورزشی در کشور دستاورد ورزشکاران و صنعتگران کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

افزون بر آن با پیروزی انقلاب اسلامی حضور زنان ورزشکار در میادین ورزشی به جای اینکه جنبه تبلیغاتی داشته باشد، به وسیلهای تبدیل شده تا دنیا با قدرت زنان مسلمان و محجبه ایرانی آشنا شوند و جایگاه والای زنان را در ایران به نمایش بگذارد.

علاوه بر آن مسوولان جمهوری اسلامی نگاه ویژه ای به ورزش جانبازان و معلولان داشته اند.

این نگاه به بارور شدن ورزش نزد جانبازان و معلولان شده است و اکنون ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان افتخارات بسیاری را در میادین مختلف به ویژه بازی های پارالمپیک کسب کرده اند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: