به‌روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی استان زنجان:
دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی استان زنجان گفت: وقتی برای استان زنجان قائم‌مقام تعیین کردم. مرحوم حبیبی وقت گذاشت و با من تماس گرفت و از خصوصیات آن فرد جویا شد و گفت من برای اینکه حکمی را امضا کنم باید به یقین برسم که آن فرد واجد شرایط سپردن مسئولیت به او هست یا نه.

روح‌الله صمدی، دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی استان زنجان به مناسبت دومین سالگرد ارتحال مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل سابق حزب پیرامون آن مرحوم به خبرنگار شما گفت: مرحوم حبیبی انسان بزرگی بود که عمری مجاهدت کرد تا خلقیات نبوی و ائمه(ع) را در خودش احیا کند. او واجد اخلاق اسلامی بود، طوری که در اثر تمرین و ممارست در ایشان ملکه شده بود. آثار عبادت و تهجد در آن مرحوم آشکار بود. او هم مراقب اخلاق و رفتار شخصی خود بود و هم با توجه به رسالت و مسئولیتی که داشت سعی می‌کرد اخلاق اجتماعی اسلام را پیاده کند و در مجموعه حزب مؤتلفه اسلامی تسری دهد. به برکت وجود ایشان چهره غالب تشکیلات معنویت و اسلام بود.

* مراقبت از جلسات

وی افزود: وقتی بعضی از دوستان در جلسات احتیاط نمی‌کردند و حرف‌هایی را می‌زدند می‌دیدم مرحوم حبیبی با تمام وجود ناراحت می‌شد که مبادا جلسه از حیطه اخلاق اسلامی خارج و شبهه غیبت در جلسه مستتر و مشی جلسه از قرب الهی خارج شود و مکروهات و گناه از جلسه سر بزند.

دبیر سابق حزب در استان زنجان در خصوص ویژگی‌های کاری و تشکیلاتی مرحوم حبیبی گفت: ایشان مدیر برجسته‌ای بود و افق دید خاصی داشت و با تمام وجود برای خدمت تلاش شبانه‌روزی می‌کرد. او هم برنامه‌ریز خوبی بود و هم مجری خوب و پیگیر مسائل بود. اگر از ما می‌خواستند فردی را معرفی کنیم که در تراز شخصیت دوم نظام بتواند خدمت‌رسانی کند بدون معطلی حبیبی را پیشنهاد می‌دادیم.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برای استان زنجان قائم‌مقام تعیین کردم. مرحوم حبیبی وقت گذاشت و با من تماس گرفت و از خصوصیات آن فرد جویا شد و گفت من برای اینکه حکمی را امضا کنم باید به یقین برسم که آن فرد واجد شرایط سپردن مسئولیت به او هست یا نه.

صمدی به سفرهای متعدد مرحوم حبیبی به استان زنجان اشاره و مطرح کرد: حضور ایشان در آن سفرها مؤثر بود و خروجی مثبت برای انقلاب، اسلام و تشکیلات داشت.

وی اشاره کرد: تأکید ایشان این بود که اعضای حزب مؤتلفه اسلامی در تمامی فعالیت‌های روزمره‌شان همیشه باید یک فعل حزبی انجام دهند، از جمله شناسایی نیروهای حزبی و برادریابی، کادرسازی و آموزش نیروها.

صمدی در پایان اظهار کرد: یکی دیگر از تأکیدات مرحوم حبیبی این بود که مبادا حزب مؤتلفه اسلامی از چهارچوب رسالت اولیه‌اش که به دستور امام(ره) تشکیل شده است و همیشه دعای خیر مراجع و روحانیت را دارد و کوشیده است بال توانمندی برای ولایت باشد خارج شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: