به‌روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گلستان :
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گلستان گفت: مرحوم حبیبی در روزهای فتنه 88 از ما خواست برایشان برنامه‌‌ای بریزیم که ایشان با علمای اهل سنت استان گلستان دیدار و گفتگو کند. در آن مقطع سه ملاقات مهم با علمای اهل سنت داشت که محور گفتگوها افشاگری در باره توطئه‌های دشمن در اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی بود. خوشبختانه ملاقات‌ها مورد استقبال قرار گرفت و برادران اهل سنت محترمانه برخورد کردند

سید حسن سیدی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گلستان، به مناسبت دومین سالگرد درگذشت مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل سابق حزب پیرامون شخصیت آن مرحوم به خبرنگار شما گفت: مرحوم حبیبی متواضع بود و با همه اعضای حزب با احترام و برادروار برخورد می‌کرد. در رعایت مسائل اسلامی دقت می‌کرد که در جلسات غیبت و بدگویی نشود.

وی مطرح کرد: در سفرهایی که به استان گلستان داشت و با علمای اهل سنت منطقه متواضعانه و محترمانه و از موضع اقتدار برخورد می‌کرد.

دبیر حزب در استان گلستان تصریح کرد: ایشان نسبت به دشمنان «اشداء علی الکفار» و با دوستان و مسلمانان «رحماء بینهم» بود.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم حبیبی کار در حزب را وظیفه‌ دینی می‌دانست. به همین علت برای کار در حزب خیلی وقت می‌گذاشت.

سیدی مطرح کرد: ایشان آیین سازمانی و تشکیلاتی را رعایت می‌کرد. به این معنی که وقتی در شورای مرکزی تصمیمی گرفته می‌شد آن را به عنوان مواضع حزب بیان و همان سیاست‌ها را پیاده می‌کرد. به‌شدت مقید و پایبند به تصمیمات حزب بود.

وی با اشاره به اینکه مرحوم حبیبی تأکید می‌کرد تشکیلات فقط در بین برادرها رشد نکند و بانوان هم در فعالیت‌های حزبی مشارکت داده شوند، اظهار کرد: 50 درصد جامعه ما را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و مرحوم حبیبی تأکید داشت آنها نسبت به امور تشکیلاتی و عضویت در حزب نقش داشته باشند.

* وحدت شیعه و سنی

دبیر حزب در استان گلستان با اشاره به سفرهای مرحوم حبیبی به گلستان تصریح کرد: ایشان به‌شدت به وحدت شیعه و سنی و افشای سیاست‌های تفرقه‌افکنانه دشمن تأکید می‌کرد. ایشان در جلسات 2 هزار نفری که به مناسبت ولادت پیامبر اعظم(ص) در علی‌آباد برگزار می‌کردیم حضور می‌یافت و برای مردم سخنرانی می‌کرد و می‌گفت امریکا نه شیعه را می‌خواهد و نه سنی را و مثال می‌زد ایران و عراق شیعه و افغانستان اهل سنت هستند و امریکا دارد از هر دو طرف می‌کشد. این سخنان بر مردم متوسط و عادی که به آن مراسم می‌آمدند تأثیر می‌گذاشت.

وی در پایان گفت: مرحوم حبیبی در روزهای فتنه 88 از ما خواست برایشان برنامه‌‌ای بریزیم که ایشان با علمای اهل سنت استان گلستان دیدار و گفتگو کند. در آن مقطع سه ملاقات مهم با علمای اهل سنت داشت که محور گفتگوها افشاگری در باره توطئه‌های دشمن در اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی بود. خوشبختانه ملاقات‌ها مورد استقبال قرار گرفت و برادران اهل سنت محترمانه برخورد کردند
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: