به‌روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان گیلان:
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان گیلان، به مناسبت دومین سالگرد درگذشت مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل سابق حزب گفت: شخصیت وجودی مرحوم حبیبی همراه بود با کمال‌جویی و عزت‌طلبی، ولایت‌مداری و صبر و تخصص در حوزه‌های علمی، اجرایی، فرهنگی و تشکیلاتی. او مرد خدا بود.

حسن کربلایی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان گیلان، به مناسبت دومین سالگرد درگذشت مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل سابق حزب به خبرنگار هفته‌نامه شما گفت: شخصیت وجودی مرحوم حبیبی همراه بود با کمال‌جویی و عزت‌طلبی، ولایت‌مداری و صبر و تخصص در حوزه‌های علمی، اجرایی، فرهنگی و تشکیلاتی. او مرد خدا بود.

وی افزود: او از سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و حدود 40 سال پس از انقلاب اسلامی با اخلاص تمام در عرصه‌های مختلف مدیریتی خدمات شایانی به نظام اسلامی کرد و در این مدت هیچ‌گاه مصالح نظام، انقلاب، امام و اهداف شهدا را فدای ملاحظات و منفعت‌طلبی‌های شخصی نکرد.

دبیر حزب در استان گیلان از جمله ویژگی‌های بارز مرحوم حبیبی را اهل سازش، تساهل و تسامح نبودن دانست و گفت: وی به تمام معنا اهل فعالیت‌های تشکیلاتی بود و کار تشکیلاتی را مسیر و کانالی برای رسیدن به اهداف نظام و انقلاب اسلامی می‌دانست. بارها از ایشان شنیدیم که اگر غیر از این باشد، یک لحظه هم در حزب نمی‌ماند.

* پر برکت بود

وی مطرح کرد: حبیبی مردی بصیر، توانمند، مطلع، اهل تحلیل و سیاستمدار بود و آنچه را که می‌دانست و می‌فهمید علنی بیان می‌کرد. مواضع شفاف و روشن او در فتنه‌های مختلف، علی‌الخصوص فتنه ۸۸ و زیاده‌خواهی‌های برخی جریانات سیاسی و تأکید وی مبنی بر لزوم تبعیت همگان از رهبری انقلاب اسلامی زبانزد خاص و عام بود و اعضا و مدیران مؤتلفه اسلامی همواره از این نوع موضع‌گیری‌ها و مواضع هفتگی وی خرسند بودند.

کربلایی در پایان با اشاره به چند سفری که مرحوم حبیبی به استان گیلان کرد خاطرنشان ساخت: او در این سفرها هرگز اجازه نداد برای اسکانش در خارج از دفتر حزب اقدامی صورت گیرد. اهل هتل و غذا و سوغات و تشریفات نبود و سفرهای ایشان معمولاً کم‌خرج و پر سود بود. شب‌ها را با دو پتو در دفتر می‌گذراند. با حضور ایشان سفره‌های دفتر حزب بسیار ساده و با تعداد اندکی از اعضا پهن می‌شد. در مجموع سفرهای کاری او برای مؤتلفه اسلامی پر برکت و کم مؤونه بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: