logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
محمود الفت:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: کلید حل مشکلات در پاستور است، نه بیرون از مرزهای ایران.

محمود الفت، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی پیرامون اظهارات حسن روحانی مبنی بر بازگشت امریکا به برجام به خبرنگار روزنامه الکترونیکی شما گفت: یکی از چالشهایی که بایدن با آن مواجه است انزوای دو ساله امریکا در عرصه بینالملل و از زمانی است که ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان همدان خاطرنشان کرد: مقامات کشور ما با وجودی که اروپاییها فعال شدند و پیشنهاد بازگشت امریکا به برجام را دادهاند، عمدتاً تمایلی به امتیاز دادن به امریکا برای مذاکره جدید ندارند.

وی اظهار کرد: حضرت آقا در دیدار با سران قوا و شورای عالی اقتصادی مطرح کردند ما امیدی به مذاکره نداریم و حل مشکلات در درون است و نه بیرون. متأسفانه حسن روحانی با وجود صحبتهای مقام معظم رهبری حل مشکلات کشور را در بیرون جستجو میکند.

الفت خاطرنشان کرد: امریکا از اول انقلاب اسلامی 35 بار ایران را تحریم کرده که سهم دموکراتها بیشتر از جمهوریخواهها بوده است.

اشتباه فاحش

وی افزود: بایدن راه ترامپ را به صورت نرمتر پیش میبرد و هر دو از نظر سیاست خارجی یکی هستند. در واقع اینها دو روی یک سکهاند. بین دموکرات و جمهوریخواه در قبال ایران هیچ تفاوتی وجود ندارد و دل بستن به هر یک از اینها اشتباه فاحش است.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان همدان گفت: بایدن در پی برجام دو و سه است و میخواهد در حوزههای موشکی، منطقه و حقوق بشر ورود کند و قصد برداشتن تحریمها علیه ایران را ندارد، بلکه میخواهد تحریمها را مدتدار کند.

وی مطرح کرد: کاترین اشتون، مسئول سابق سیاستهای خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرده است بایدن باید به برجام به عنوان نخستین توافق برگردد و این آخرین توافق و نقطه پایان نیست و تازه شروع کار است.

الفت بیان کرد: ایران تا بیرون رفتن ترامپ از برجام به تعهداتش پایبند بود و بدانها عمل کرد، ولی امریکا بدعهدی کرد و به منافع ایران لطمه زد و از برجام خارج شد.

وی تصریح کرد: کلید حل مشکلات در پاستور است، نه بیرون از مرزهای ایران.

راه امتحان شده

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان همدان با اشاره به سیگنال و چراغ سبزی که حسن روحانی با وجود عدم تعهدات امریکا به برجام و خروج این کشور از برجام داد ابراز تأسف کرد: محمدجواد ظریف هم این سیگنال را داد و کار هر دوی اینها غلط است، چون ما راه مذاکره را امتحان کردهایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اینگونه اقدامات دولت و امید بستن به غرب و خارج از کشور شرطی کردن و گروکشی اقتصاد و معطل کردن امور کشور است. بازگشت امریکا به برجام با توجه به عدم تعهدات و خروجش هیچ کمکی به اقتصاد ایران نمیکند و فرصتسوزی و تحمیل خواستههای امریکا به ایران است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: