logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
محمدعلی چوبینی :
آنچه اهمیت دارد از باتجربه‌هایی در کنار جوانان در بدنه اجرایی کشور استفاده شود که پیر و فرسوده نشده‌اند. مشکل اصلی در عدم استفاده از جوانان در دولت باور نداشتن آنهاست.

محمدعلی چوبینی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی پیرامون دولت حزباللهی که از تأکیدات مقام معظم رهبری است به خبرنگار روزنامه الکترونیکی شما گفت: وقتی صحبت از دولت میشود بعضیها دولت را در رئیسجمهور و رئیس دولت خلاصه میکنند. در صورتی که دولت ساختار عریض و طویلی دارد که در بخشهای مختلفش نیاز به نیروی انسانی کارآمد هست. رئیس دولت طبق قانون باید رجلی مذهبی ـ سیاسی باشد. اینکه میگوییم دولت جوان حزباللهی و انقلابی الزاماً به این معنی نیست که رئیس دولت به لحاظ سنی و شناسنامهای جوان باشد. حضرت آقا فرمودند اگر شهید حاج قاسم سلیمانی زنده بود ده سال دیگر حضورش را در سمتی که داشت تمدید میکردم.

وی تأکید کرد: جوانی به معنی پرکار و باانگیزه بودن و روحیه جهادی داشتن و خستگی ناپذیری است. در عین حال کسی که شخص اول اجرایی کشور میشود باید از تجربه و پختگی لازم برخوردار و به معنای واقعی رجلی سیاسی ـ مذهبی باشد. چنین فردی را به عنوان رئیس دولت میخواهیم.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص هیئت دولت، استاندارها، فرماندارها و مدیران کل و سایر مدیران در بدنه اجرایی کشور اظهار کرد: ما امروز با نسل جوان دهه 50 و 60 روبرو هستیم که در عین نشاط، خودباوری و روحیه انقلابی و باور به گفتمان و شعارهای اولیه انقلاب اسلامی به مرز پختگی هم رسیده است. اینها پشتوانه تجربی خوبی در حوزههای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اجرایی هستند، ولی باید بستر برای استفاده از تجربه، دانش، توان و روحیه جوانی اینها در حوزه اجرایی کشور فراهم شود. کشور برای عبور از گردنهها و حل مشکلات راهی جز استفاده از این نسل جوان و پخته ندارد.

وی تصریح کرد: قطعاً دولت بعدی دولت جوانی خواهد بود.

چوبینی تأکید کرد: آنچه اهمیت دارد از باتجربههایی در کنار جوانان در بدنه اجرایی کشور استفاده شود که پیر و فرسوده نشدهاند. مشکل اصلی در عدم استفاده از جوانان در دولت باور نداشتن آنهاست.

این عضو شورای مرکزی حزب خاطرنشان کرد: در همه جای دنیا مدیریت اجرایی کشور به جوانانی که ظرفیتهای لازم را دارند واگذار میشود و با تجربهها در کسوت مشاور اینها قرار میگیرند، اما در کشور ما برعکس است. مسنترها در حوزه اجرا هستند و مشاورین جوان انتخاب میکنند.

ویژگی های دولت آینده

وی گفت: در رأس دولت باید کسی قرار بگیرد که ولایتمدار و خستگی ناپذیر باشد و با کار جهادی و با نشاط و با انگیزه و رو به جلو پیش برود و به گفتمان انقلاب و شعارهای اولیه آن اعتقاد داشته باشد و به آینده امیدوار باشد و از عقلانیت و تجربه لازم هم برخوردار باشد و با تلاشش بتواند دولت و بدنه سنگین آن را پشت سر خودش بکشاند.

چوبینی در پایان با بیان اینکه حزب در این سالها در حوزههای مختلف ایجاد بستر کرده و ظرفیت انسانی خود را عرضه کرده است یادآور شد: حزب با این بسترسازیها و تجربیاتش در اداره کشور و مطالعاتش در این زمینه میتواند به دولت آینده کمک کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: