به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶

در هفتهای که گذشت تنور اخبار انتخاباتی همچنان گرم بود؛ چالش اسامی تازه در کنار سایر اسامی که در محافل سیاسی مطرح است، فرض حضور پرتردد نامزدها را تقویت میکند، در یک گریز کوتاه این اخبار را بررسی میکنیم.

تعویض نام نداریم

مهدی چمران، نایبرئیس شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب با بیان اینکه با دقت و جدیت برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ آماده میشویم در گفتگو با میزان اینطور عنوان کرد: کار را بر اساس تجربیات جمنا و شورای ائتلافی که برای انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم شکلگرفته بود، دنبال میکنیم. تعویض نام هم نداریم.

از سونامی تا جاذبه

حسن غفوری فرد عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفتگو باخبر آنلاین ضمن بیان اسامی گزینههای ریاست جمهوری 1400 حضور سیدابراهیم رئیسی را منجر به افزایش مشارکت و ایجاد سونامی در جامعه دانست او همچنین کاندیداتوری مرضیه وحیددستجردی را برای رأیدهندگان جاذبه دار برشمرد.

ویژگی های نامزد پایداری ها

آرایش انتخاباتی گروههای مختلف سیاسی با نزدیک شدن به 1400، شکل و شمایل واقعیتری به خود میگیرد مجید متقیفر سخنگوی جبهه پایداری هم با بیان اینکه کمیته انتخابات جبهه پایداری فعالشده به میزان گفت: نامزد مورد نظر جبهه پایداری برای انتخابات ریاست جمهوری کسی است که انقلابی باشد و جهادی کار کند و فکر جهانیسازی اسلام باشد.

الکترونیک یا ضدالکترونیک

شرق نوشت: مجلس بر سر برگزاری انتخابات بهصورت الکترونیکی هنوز به جمعبندی نرسیده این در حالی است که از دو مجلس قبلی بحث برگزاری الکترونیکی انتخابات مطرح بوده و شورای نگهبان هم موافقت ضمنیاش را ابراز کرده است.

آمادهترین گزینه اصلاحطلبان!

نام اسحاق جهانگیری در انتخابات 1400 بیش از سایر اصلاحطلبان به گوش میرسد علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات در گفتگو با مثلث آنلاین گفت: او یک نامزد بالقوه برای جبهه اصلاحات است و در مناظرههای انتخاباتی سال96 شاهد بودیم که افکار عمومی اقبال خوبی به او نشان داد و دور از ذهن نیست که او نامزد اصلاحطلبان شود اما نیازی هم نیست که بهصورت زودهنگام نامزدیاش را اعلام کند. ایرنا نیز از جهانگیری بهعنوان آمادهترین گزینه اصلاحطلبان نام برد.

بازم تکرار میکنیم

جواد امام مشاور رئیس دولت اصلاحات و مدیرعامل بنیاد باران در مصاحبهای مطبوعاتی با خبرنگار برنا ضمن بیان ادامه مسیر «تکرار میکنم» در انتخابات ریاستجمهوری آینده مدعی شد هرچه به انتخابات نزدیک میشویم نگرانی اصولگرایان از خاتمی بیشتر میشود.

شرایط جنگی نیست

خبر آنلاین به نقل از سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز و در نقد حضور نظامیان در کارزار 1400نوشت: امام (ره) با توجه به شرایط خاص دوران خود توصیههای داشتهاند که ازجمله آنها «عدم حضور نظامیان در سیاست است» بود اما الان که درگیر جنگ نیستیم و درگیر مسائل اقتصادی و کرونا هستیم، باید بنشینیم و فکر کنیم میتوانیم نسبت به حضور نظامیان در عرصههای سیاسی تجدیدنظر کنیم یا نه؟

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: