به‌روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این عدم ثبات و افزایش و نوسان و این رفتارهای یک بام و دو هوا به نفع و صلاح دولت نیست و این رفتار نیز در شأن مردم شریف ما نیست.

نرخ ارز در بودجه 1400 نگرانیهایی را ایجاد کرده است و تصمیم مجلس در این زمینه میتواند سرنوشتساز باشد. سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل و عضو هیئترئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در اینباره گفت: بودجهای که دولت به مجلس آورد چندان قابلقبول نیست، ما با پرهیز از سیاسیکاری و در نظر آوردن منافع ملت بعضی از مسائل را در نظر گرفتیم که ناشی از هشدارهایی بود که مشاهده میشد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: ما در مجلس کلیات بودجه را به تصویب رساندیم؛ اما در جزئیات حرفهای بسیاری داریم و در اصلاحات و ریزهکاریها مخصوصاً برای دهکهای پایین جامعه تدابیری خواهیم کرد، انشاءالله برنامههای خوبی در این بودجه در نظر گرفته خواهد شد.

موسوی پیشنهاد مجزای دولت و بانک مرکزی برای ارز در بودجه را آسیبزا برشمرد و خاطرنشان کرد: اما اینکه قیمت نرخ ارز چه باشد به نظر من هرقدر قیمت ارز را دولت بالا و پایین میکند آن مقدار بازار ارز و قیمت آن حبابی میشود و اصلاً صلاح نیست بانک مرکزی یک قیمت و رئیسجمهور قیمت دیگری بدهد.

وی تأکید کرد: به نظر من قیمت دلار باید بر روی یک عدد متمرکز شود و در صورت عدم تمرکز در بازار سرمایه و بورس و در واحدهای تولیدی متأسفانه به مشکل برمیخوریم و واردات و صادرات ما که مکانیزمهایی دارند ، با مشکل روبرو میشوند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس ثبات قیمتها را برای مهم مردم مهم و حیاتی دانست و ادامه داد: کالاهای اساسی، زندگی و معیشت مردم میطلبد که بر روی یک عدد منطقی درباره ارز تمرکز شود تا مردم بیش از این متضرر نشوند.

موسوی گفت: این عدم ثبات و افزایش و نوسان و این رفتارهای یک بام و دو هوا به نفع و صلاح دولت نیست و این رفتار نیز در شأن مردم شریف ما نیست.

وی در خصوص اقدام مجلس شورای اسلامی برای رسیدن به یک نرخ ثابت در بودجه 1400 بیان داشت: ما باید به عددی جز آنچه دولت گفته است برسیم؛ زیرا ما طرف مردم هستیم و وکیل الدوله نیستیم و در هفته آتی کاری مجلس به نتیجه مناسبی که در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، خواهیم رسید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: