به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
سرمقاله
مقام معظم رهبری در 4 آذر به دولت فرمودند: اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد دولت دوازدهم پایان خوشی خواهد داشت

حمیدرضا ترقی- اخیرا در دولت بحث شده که باید با کارنامهی قابل قبولی دوره خود را به اتمام برساند و بدین منظور چند پیشنهاد، 1-کاهشقیمت دلار ،2-عرضه ی فراوان میوه شب عید 3-گشایش اقتصادی از طریق لغو تحریمها، بهعنوان راهکارهای فراهم سازی کارنامه قابل قبول مطرح گردیده که هرسه راهکار متاسفانه متکی به بیرون است.

این تصور که جامعه ی ایران با بلوغ سیاسی ای که پیدا کرده چشم خود را روی ناکارآمدیهای متعدد دولت دوازدهم درتحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه به ظرفیتهای داخلی ،جهش تولید ،مبارزه با فساد، قاچاق وگرانی بی رویه وهدردادن ارزکشور ، بی عدالتی در توزیع کالاهای اساسی و...بهخاطر وفور میوه شب عیدی که معلوم نیست هنوز از کرونا خلاص شده باشد خواهد بست و نمره قبولی به عملکرد دولت خواهد داد ! خیالی بیش نیست .

مورد اول و سوم منوط به لغو تحریمهاست که دردست دولت آمریکاست و مورد دوم در دست دولت است منوط بر اینکه اعتبار کافی برای کاهش قیمت میوه شب عید را داشته باشد زیرا اگر با قیمت فعلی بخواهد به بازار عرضه کند کار مهمی نکرده و خیلی از مردم قادر به خرید آن نیستند واگر بخواهد قیمت را کاهش دهد باید یارانه بدهد که بودجه آن را ندارد مگر از رفع تحریم گشایشی حاصل شود .

راهکار رهبری برای خوش عاقبتی دولت

مقام معظم رهبری در 4 آذر به دولت فرمودند: اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد دولت دوازدهم پایان خوشی خواهد داشت

حضرت آیتالله خامنهای با تاکید بر اینکه به بیگانگان نمیتوان اطمینان کرد و به امید گشایش آنها بود، خاطرنشان کردند: اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کارهایی که میتواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: