به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
کارشناس مسائل غرب آسیا:
هیچ شخصیتی نمی‌تواند اراده و خواست مردم عراق را خدشه‌دار کنند، راهپیمایی که در سالروز شهدای مقاومت برگزار شد بیانگر اعتراض مردم در راستای خاتمه دادن به حضور آمریکایی‌ها و تأکید بر اجرایی سازی این روند بود.

سید جعفر رضوی کارشناس مسائل غرب آسیا در خصوص رفتارهای متناقض نخست وزیر عراق در قبال ایران و جبهه مقاومت گفت: هرچند مصطفی الکاظمی از جریان شیعه عراق بیرون آمد اما او شخصیتی است که پیش از آنکه حشدالشعبی و جریان مقاومت در عراق شکل و سازماندهی پیدا کند با آمریکاییها ارتباط داشت. جریان شیعه نیز بهنوعی مجبور به انتخاب الکاظمی شد. او با آمریکا و کشورهای همپیمان آن مانند سعودی و کشورهای غربی رابطه خوبی دارد و نباید انتظار داشت بعد از اینکه در قدرت قرار گیرد بهنوعی اقدام کند که به نفع جریان مقاومت و درخور شأن آنها باشد.

وی ادامه داد: اقداماتی که الکاظمی انجام داد، اقدامات مشکوکی بود که ناخرسندی جریانهای مقاومت را به همراه آورد؛ اما ما در مقابل، شاهد مواضع ملت عراق هستیم که با حمایت ازجریان مقاومت و طرح خروج آمریکاییها از عراق نشان دادند تصمیمگیرنده نهایی در عرصه عراق هستند و هیچ شخصیتی نمیتواند اراده و خواست مردم عراق را خدشهدار کنند، راهپیمایی که در سالروز شهدای مقاومت برگزار شد بیانگر اعتراض مردم در راستای خاتمه دادن به حضور آمریکاییها و تأکید بر اجرایی سازی این روند بود.

رضوی با بیان اینکه آمریکاییها بهسادگی صحنه عراق را ترک نمیکنند تأکید کرد: بر اساس سابقهای که از آمریکاییها و جریانات غربی داریم نباید باور کنیم آنها بهسادگی به خواست ملت عراق تن بدهند، قطعاً آنها کمی عقبنشینی میکنند اما دوباره هجوم خود را آغاز میکنند. ملت عراق باید از تجربه سایر ملتها و ایران استفاده و نسبت به اخراج آمریکاییها با زور اقدام کند و این نقطه آغاز است و روزی خواهد رسید که شاهد خروج آنها از کشورشان باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: