به‌روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
حسن هانی‌زاده:
اصرار جریان‌های سیاسی عراق این است که اگر الکاظمی نخست‌وزیر عراق تا سه ماه آینده نیروهای آمریکایی را از خاک عراق اخراج و مصوبه مجلس این کشور را اجرا نکند، پارلمان دولت را استیضاح و برکنار خواهد کرد. مصطفی الکاظمی ثابت کرد که در تراز شرایط بحرانی عراق نیست و تنها مجری سیاست‌های آمریکاست و ملت عراق خواهان برکناری او هستند.

دولت عراق در هفتههای گذشته با اقدامات ضدایرانی در سازمان ملل موجب حیرت ملت خود شد. دکتر حسن هانیزاده کارشناس منطقه غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار نما با اشاره به حضور قدرشناسانه عراقیها در سالروز شهادت سرداران مقاومت گفت: درواقع باید ملت عراق را از دولت عراق جدا کرد؛ زیرا مردم عراق بهخوبی نسبت به خدمات و دلسوزی جمهوری اسلامی و رهبری ایران برای حفظ امنیت عراق آگاهی دارند این خدمات انسانی که به ملت عراق در طول 17 سال گذشته صورت گرفته ازنظر مردم عراق فراموش نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: خدمات شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برای حذف گروهکهای تروریستی همچنان در ذهن عراق باقیمانده است؛ اما دولت عراق ثابت کرده حاضر نیست با ملت عراق همراهی کند، در سالگرد شهادت شهدای مقاومت مردم عراق با تجمع در میدان التحریر علیه نیروهای آمریکایی شعار دادند و حتی علیه دولت که مانع اجرایی شدن مصوبه خروج آمریکاییها از خاک عراق شدند شعارهایی سر دادند.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان وابستگی نخستوزیر عراق به غرب تصریح کرد: مصطفی الکاظمی چسبندگی بسیاری به آمریکا و غرب دارد؛ بنابراین مردم عراق در اجتماع التحریر نوعی رفراندوم برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق را به اجرا درآوردند ولی دولت عراق حاضر نیست به اراده مردم عراق احترام بگذارد.

الکاظمی در تراز شرایط بحرانی عراق نیست

هانیزاده افزود: اصرار جریانهای سیاسی عراق این است که اگر الکاظمی نخستوزیر عراق تا سه ماه آینده نیروهای آمریکایی را از خاک عراق اخراج و مصوبه مجلس این کشور را اجرا نکند، پارلمان دولت را استیضاح و برکنار خواهد کرد. مصطفی الکاظمی ثابت کرد که در تراز شرایط بحرانی عراق نیست و تنها مجری سیاستهای آمریکاست و ملت عراق خواهان برکناری او هستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: