به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:
نماینده مردم نطنز گفت: مجلس قطعاً حمایت كامل و كافی از جریان تولید واكسن خواهد داشت و حمایتگر دانش داخلی است و امیدواریم در آینده نزدیك شاهد نتایج مؤثری در حوزه مقابله با ویروس كرونا در جمهوری اسلامی ایران و با دست توانای دانشمندان و نخبگان داخلی باشیم.

واکسن ایرانی به مرحله کارآزمایی بالینی انسانی رسیده است و این مهم نشانی از اتکا به توان و قدرت جوانان دانشمند ایرانی است، رحمتالله فیروزی پوربادی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در اینباره گفت: سیاستهای امروز رهبر انقلاب بر این مهم متمرکز است که ما در همه حوزهها به توان و نیروی داخلی خود و جوانانمان اتکا کنیم؛ بنابراین راه رهایی ما از احاطه بیگانگان و استکبار این است که به داشتههای خود اکتفا کنیم.

عضو کمیسیون عمران در مجلس یادآور شد: امروز ما باید تلاش کنیم خروجی دانشمان مورد ارزیابی قرار گیرد تا اگر از کارایی لازم برخوردار بود، مورد استفاده قرار گیرد. دولت و وزارت بهداشت و درمان باید با دقت و ارزیابی صحیح این موضوع را دنبال کنند و مورد ارزیابی گسترده قرار دهند و در صورتی که پاسخ داد از نتایج ارزیابیها حمایت لازم را به عمل بیاورند.

راه برونرفت از مشکلات داخلی

فیروزی راه برونرفت از مشکلات داخلی و بهویژه مشکلات ناشی از کرونا و تأمین دارو و واکسن را اتکا به توان داخلی دانست و تصریح کرد: ما برای مردم ایران باید خودمان راه درمان را پیدا کنیم و من بسیار خوشحالم از اینکه دانشمندان نابغه کشورمان این مسیر را طی کرده و به نتیجهای که اکنون در رسانههای مختلف شاهد آن هستیم رسیدهاند و دولت باید از این جریان حمایت کامل و جدی داشته باشد.

این نماینده خانه ملت در ادامه افزود: مجلس قطعاً حمایت کامل و کافی از جریان تولید واکسن خواهد داشت و حمایتگر دانش داخلی است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد نتایج مؤثری در حوزه مقابله با ویروس کرونا در جمهوری اسلامی ایران و با دست توانای دانشمندان و نخبگان داخلی باشیم.

نماینده مردم نطنز تأکید کرد: کمیسیون بهداشت و درمان بر طبق وظایف قانونی خود به فرایند تهیه و تولید واکسن توسط وزارت بهداشت و درمان کشور نظارت میکند و بهعنوان یک مجموعه تخصصی در مجلس ارزیابیهای موجود در این زمینه را انجام میدهد و نتایج را به سمع و نظر سایر نمایندگان مجلس و مردم میرساند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: