logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
امیر نظیفی :
وی تصریح کرد: برای رئیس‌جمهور یا نماینده مجلس شدن یا برای مدیریت کشور بهترین محفل و مکان احزاب هستند. اگر فردی خواست تبدیل به استعداد یا پتانسیل رئیس‌جمهوری یا نمایندگی مجلس یا پست‌های کلیدی مملکت شود لازم است به حزب که به این مسائل می‌پردازد برود تا هر روز با اخبار و مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه مواجه و درگیر شود. در این صورت در این چهارچوب تربیت و پرورش می‌یابد و مشکلاتی را که الان داریم، نخواهیم داشت.

امیر نظیفی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، پیرامون عدم توجه قانون انتخابات به احزاب و مشکلات ناشی از آن به خبرنگا نما گفت: از اردیبهشت و تیر ماه برای اصلاح قانون انتخابات پیشنهادهایی در مجلس یازدهم شورای اسلامی مطرح شد و بندهایی از این قانون اصلاح شد. یکی از موضوعاتی که در این قانون مغفول ماند تخصصی شدن و با حساب و کتاب شدن حضور نامزدها و انتخاب فرد شایستهبه ریاست جمهوری کشور است.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه در خصوص ضرورت نقش احزاب در انتخابات اشاره کرد: با توجه به آنچه گفته شد نیاز است محفلی باشد که فرد در آن پرورش یابد و لازم است این فرد با جناحهای سیاسی، مسائل امنیتی و مدیریتی کلان آشنا شود.

بهترین محفل و مکان برای پرورش رئیسجمهور یا نماینده مجلس

وی تصریح کرد: برای رئیسجمهور یا نماینده مجلس شدن یا برای مدیریت کشور بهترین محفل و مکان احزاب هستند. اگر فردی خواست تبدیل به استعداد یا پتانسیل رئیسجمهوری یا نمایندگی مجلس یا پستهای کلیدی مملکت شود لازم است به حزب که به این مسائل میپردازد برود تا هر روز با اخبار و مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه مواجه و درگیر شود. در این صورت در این چهارچوب تربیت و پرورش مییابد و مشکلاتی را که الان داریم، نخواهیم داشت.

مزایای توجه به تحزب

نظیفی اشاره کرد: با برخاستن نامزدها از احزاب مشکلاتی نظیر گریز از قانون، خارج شدن از چهارچوب رئیس‌‌جمهوری و نظام، خودرأیی و دیکتاتوری در اداره مملکت پیش نمیآیند.

وی در پایان گفت: مهمترین موضوع این است که اگر احزاب در قانون انتخابات دیده شوند فردی که از حزب معرفی میشود هم از سوی حزب بر او نظارت میشود که خارج از چهارچوب قوانین عمل نکند و هم فردی که رئیسجمهور یا نماینده مجلس میشود میداند باید به مجموعه حزب پاسخگو باشد و دیگر طبق نظر شخصیاش هر حرکتی را نمیکند، به هر لایحه و طرحی رأی مثبت نمیدهد و هر سخنرانی را نمیکند. این خاصیت مهم احزاب است. احزاب هم از مجموعه خودشان افراد مؤثر و نخبه را برای نامزدی ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس انتخاب و معرفی میکنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: