به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
محمدحسین شفیعی‌ها:
وظیفۀ دستگاه‌های فرهنگی و کسانی که عهده دار کار تبلیغات هستند، تبیین انگیزه‌های وقوع انقلاب است.

محمدحسین شفیعیها، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان قزوین در گفتوگو با خبرگزاری فارس در قزوین، در رابطه با سالروز قیام خونین مردم قزوین در هفتم دیماه سال 1357 گفت: در رابطه با حوادث و رخدادهای ایام انقلاب در سطح کشور و استان، یک بعد مربوط به گذشت زمان است که اگر طولانی شود ممکن است اهمیت و حساسیت آن حادثه در اذهان عمومی کاسته شود، اما آن چه که می تواند این وقایع را همیشه زنده نگاه دارد و ما نیز با فاصله گرفتن از سال های پیروزی انقلاب اسلامی و وقوع رخدادهای جدید به شدت به آن نیاز داریم، این است که وظیفۀ دستگاههای فرهنگی و کسانی که عهده دار کار تبلیغات هستند، تبیین انگیزههای وقوع انقلاب است. یعنی آن دلایل و مسائلی که باعث شد مردم حاضر شوند حتی جان خود را برای رسیدن به این اهداف بدهند را باید به نحو منطقی برای نسل جدید تبیین کرد و نگذاریم در پرتو گرفتاریها و مشکلاتی که بر جامعه عارض شده است، این اهداف آسیب ببینند.

مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، با اشاره به ضرورت روایت صحیح از قیام خونین هفت دی مردم قزوین تأکید کرد: ما امروز بهصورت جدی نیاز به این داریم که حوادث و داستانهایی که در انقلاب و پس از آن، چه در استان و چه در کشور، رخ داده را یادآوری و به روزرسانی کنیم و به جوانان بگوییم که اگر به خدا باور داشته باشیم، یقیناً خدا به ما کمک خواهد کرد. هر چند متاسفانه در طول 7 سال گذشته که دولت مستقر حاکم شده، علیه این تفکر عمل کرده و رفتار برخی دولت مردان ما در عمل دقیقا با خداباوری و اتکا به خود و نیز با اعتماد به نفس در تضاد بوده است. در چنین شرایطی طبیعی است که جوان ما نیز روحیه ی مأیوسی دارد.

این فعال سیاسی و فرهنگی استان یادآور شد: نیروهای انقلاب و دستگاههای فرهنگی موظفند این خسارت را جبران کنند، لازم است به جوانان نشان دهیم که ما نسبت به گذشته قویتر و پایدارتر شدهایم و اگر هم ضعف داریم ناشی از دور شدن از محورها و قائمههایی است که انقلاب بر اساس آنها به وجود آمده است. بنابراین اگر به آن محورها دست پیدا کنیم و به حبل الله تمسک جوییم، یقینا پیروزی و موفقیت ما حتمی و تضمین شده خواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: