به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
قصد داشتند فرهنگ اسلامی که برگرفته از زندگی پیامبر و معصومین و حیات طیبه و سرشار از آرامش خدایی بود را بگیرند و در عوض زن ایرانی را غرق مسائل فرهنگ های پوچ خود کنند و الگوی آنان را زنان و هنر پیشه های غربی قرار دهند.
زهرا روزبه- هفده دی 1314رضاشاه به دستور انگلیس با مسئولیت علی اصغر حکمت فراماسونر انگلیسی بی حجابی را در ایران به صورت اجباری و زورگویانه اجرا کرد .انگیزه ی او از انجام این کار چه بود؟ برای انگلستان چه تفاوتی داشت که زن ایرانی با چه نوع پوششی باشد ؟ چرا این کار را همراه با جنایات و سرکوب زنان معتقد به حجاب انجام دادند و صفحات بسیار سیاه و کثیفی از خود به یادگار گذاشتند؟

اسنادی که از آن روزگار به یادگار مانده از به کار بردن بدترین روشها حکایت میکند . این که اگر زنی در کوچه در حال تردد به منزل شخص دیگری بود و با حجاب چادر یا مقنعه ی بلند بود آن را به زور از سر او کشیده و پاره میکردند و بانوان را خانه نشین کرده و چه بسیار بانوانی که بیمار شده بودند و نمی توانستند به پزشک مراجعه کنند و از دنیا رفتند و یا زن هایی که در اثر ستم های مزدوران رضا شاه زمین خوردند و با آن صدمه از دنیا رفتند و یا معلول شدند و بسیار جنایت هایی که در این زمینه در حق مردم روا داشتند .

1- اسلام دشمن همه ی شیاطین، ستمگران، سلطهگران و مستکبرین می باشد و هدف آن ها از بین بردن اسلام بود .

2 - مردم ایران مسلمان بوده و حجاب را از واجبات اسلامی می دانند و تبعا وقتی مردم را نسبت به واجبات اسلامی بی اعتنا کنند در واقع اسلام را از بین برده و استقامت مردم نیز مبنی بر باقی ماندن اسلام بود .

3- زن به عنوان مادر و همسر، پایه و اساس زندگانی و خانواده است و با تغییر ابعاد و هویت زن ایرانی و اسلامی جامعه ی اسلامی را از بنیان دچار خطر می کردند .

نسل جدید در دامن زنان تربیت می شود. مادر از کودکی فرزند را با خدا و پیامبر و امامان اشنا می کند و ظلم ستیزی را به آنها می آموزد. در خاطرات شهدا و مبارزان زمان شاه اثر حضور در کنار مادر در زمان عزاداری را بیان می کنند و غارتگران ملت ها و زورگویان از حجاب بانوان اسلامی برای طرح های استکباری خود احساس خطر می کنند .

4- قصد داشتند فرهنگ اسلامی که برگرفته از زندگی پیامبر و معصومین و حیات طیبه و سرشار از آرامش خدایی بود را بگیرند و در عوض زن ایرانی را غرق مسائل فرهنگ های پوچ خود کنند و الگوی آنان را زنان و هنر پیشه های غربی قرار دهند.

5- به جهت این که ایران هم بازار مصرف کالاهای آنان شود ذائقه ی بانوان ایرانی را تغییر داده و او را به این امور سوق می دادند .

همچنان این انگیزه ها برای آنان وجود دارد و غرب می کوشد با برنامه های دیگری متناسب با هر زمان اسلام را مورد تهاجم قرار داده و این گونه سعی کرده اند که ملت را فریب دهند که هرکجا کمبود و مشکلی هست به دلیل فاصله گرفتن از فرهنگ غرب است در حالی که با کمی تامل در فرهنگ آنان میتوان عمق فاجعه را دریافت و همچنان تامل کرد که بسیاری از مشکلات ما در همین دور شدن ما از فرهنگ اسلامی است .


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: