به‌روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه از وزارت امور خارجه انتظار می‌رود که از منظر حقوق بین الملل پیگیر محاکمه افرادی باشد که در ترور سردار سلیمانی دست داشتند، گفت: نباید دوران ریاست جمهوری بایدن و یا بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوران بایدن، سبب شود وزارت امور خارجه این مسئله مهم و ملی را رها کند. همچنین نباید به این خیال بود که چون بایدن مخالف ترامپ است، سرخوش باشیم و موضوع را کاملاً از یاد برد.

مهدی چمران، در گفتگو با خبرنگار نما، اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی و دستوری که ترامپ در به شهادت رساندن سردار دلها صادر کرد، نشان داد که آمریکا اصلاً به هیچ یک از قوانین و اصول حقوق بین الملل پایبند نیست؛ زیرا ارتش تروریستی آمریکا یک دیپلمات نظامی را به شهادت رساند و براساس اصول دیپلماتیک، یک دیپلمات از مصونیت برخوردار است و نباید به آن تعرضی صورت گیرد، اما آمریکایی ها که خود را طرفدار حقوق بین الملل و حقوق بشر معرفی می کنند، چنین اصولی را زیرپا گذاشتند.

وی افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای خاورمیانه دارای یک محبوبیت خاصی است و ترور این شهید بزرگوار سبب شده تا زمینه های اخراج آمریکا از منطقه فراهم شود و از سوی دیگر این اقدام تروریستی، نفرت مردم منطقه را نسبت به آمریکایی ها روزافزون کرده است به طوری که امروز مردم عراق برای ابراز نفرت خود به سفارت آمریکا حمله می کنند و یا مجلس عراق طرح اخراج آمریکا از عراق را به تصویب رسانده که تا به امروز آمریکایی ها از عمل و احترام گذاشتن به این مصوبه سر باز زده اند.

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه از وزارت امور خارجه انتظار میرود که از منظر حقوق بین الملل پیگیر محاکمه افرادی باشد که در ترور سردار سلیمانی دست داشتند، گفت: نباید دوران ریاست جمهوری بایدن و یا بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوران بایدن، سبب شود وزارت امور خارجه این مسئله مهم و ملی را رها کند. همچنین نباید به این خیال بود که چون بایدن مخالف ترامپ است، سرخوش باشیم و موضوع را کاملاً از یاد برد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: