به‌روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
اخبار 24 ساعت گذشته:


ثروت ۶ میلیون ایرانی خارج از کشور

«علیرضا سلیمی»، عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: «6 میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند که 2 هزار میلیارد دلار ثروت این افراد است. در دولت فعلی سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل، به‌شدت کاهش پیدا کرده است و باید به سراغ این ظرفیت عظیم برویم».
شما جای چین بودی چه می‌کردی؟

جواد منصوری در گفت‌وگو با «انتخاب» در پاسخ به این پرسش که «آیا اینکه گفته می‌شود خط راه‌آهن چین و ترکیه، ایران را دور زده، صحت دارد؟»، گفت: «ما خیلی از فرصت‌ها را از دست دادیم. وقتی که شما به‌عنوان ایران هنوز خط راه‌آهن خودتان را کامل نکرده باشید و هنوز هم معلوم نیست که این تکامل چه زمانی عملیاتی شود، چرا سایر کشورها باید خودشان را معطل شما کنند؟ آیا نباید به دیگران حق انتخاب بدهیم که منافع ملی خودشان را تعریف کنند؟ شبیه این موضوع در بحث راه‌آهن‌های جمهوری آذربایجان و عراق هم تکرار شده است. ما چندین سال است که عراق را معطل خودمان کردیم و حالا بعد از این همه سال تازه هفته قبل وزیر محترم راه اعلام کردند که در آینده کلنگ راه‌آهن عراق را خواهیم زد و در آینده این راه‌آهن را به بهره‌برداری می‌رسانیم». وی با اشاره به روابط ایران و چین در دوره روحانی، گفت: «سال 95 رئیس‌جمهوری چین در سفری که به ایران داشت، اعلام کرد که ما می‌توانیم تا اعتبار 35 میلیارد دلار برای ایران پروژه انجام بدهیم و به جای آن از ایران نفت بگیریم. دولت همان زمان این پیشنهاد را رد کرد و گفت که ما با اروپاییان قرارداد می‌بندیم. چین در دوره آقای احمدی‌نژاد هم این پیشنهاد را مطرح کرده بود ولی همان زمان وزارت نفت قبول نکرد. دلیل هم این است که دولت‌های ایران علاقه داشتند نفت را به چین بفروشند و با پول آن با اروپا معامله کنند. اگر شما خودتان را جای چینی‌ها بگذارید، چه کاری خواهید کرد؟».

حرف‌ نهایی را در میدان نبرد خواهیم زد

فرمانده کل سپاه در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی گفت: «آماده گرفتن انتقام خون این شهیدان و آزادسازی همیشه مسلمانان از سیطره و سلطه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دنیای غرب هستیم. دشمنان باید فکر خودشان باشند و از این منطقه خارج شوند. در خصوص تحرکات اخیر آمریکا در منطقه نیز ایران هیچ نگرانی ندارد؛ امروز برای رویارویی با هر قدرتی، هیچ مشکل‌، نگرانی و دغدغه‌ای نداریم؛ ما حرف‌های نهایی خودمان را با دشمنان در میدان نبرد خواهیم زد. کابوس همواره آمریکایی‌‌ها را رنج می‌دهد».
پاسخ ترور حاج قاسم از داخل آمریکا

فرمانده سپاه قدس در مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی گفت: «مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می‌کند، تغییر نمی‌کند. از درون خانه شما ممکن است کسانی پیدا بشوند که پاسخ جنایت شما (ترور سردار سلیمانی) را بدهند. شما دشمنان حداقل سی سال به دنبال هدف قرار دادن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بودید. در این دوره کثیف‌ترین آدم، با وسوسه‌های رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، بی‌عقلی کرد».
زاکانی: چرا مردم را شرمنده خانواده می‌کنید؟

نماینده مردم قم در مجلس: وقتی مسئولان بودجه ۹۸ را بسته‌اند با ۱۶۷ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مجبور شدند مجوز برای اوراق بگیرند و از شبکه بانک مرکزی یا از صندوق ذخیره پول بردارند و مردم را گرفتار‌تر کنند.این‌ها حتی در سال ۹۹ متنبه نشدند و کسری را به ۲۷۳ هزار میلیارد تومان تبدیل کردند؛ بودجه امسال نیز ۳۵۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد.می‌گویند دولت می‌خواهد نفت زیاد بفروشد. در سال ۹۸ و ۹۹ نیز می‌خواستید نفت زیادی بفروشید؛ چرا با مردم صادق نیستید؟چرا به مردم ظلم می‌کنید؟ جیب افراد و ملت را زدن زشت است، چرا مردم را شرمنده خانواده کرده واعلام می‌کنید ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت می‌خواهیم بفروشیم؛ مگر توان تولید و فروش را داریم؟


اسرائیل از درون در حال فروپاشی است

«گادی ایزنکوت»، رئیس اسبق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در اعترافی آشکار گفت: «اسرائیل در حال حاضر شرایط بغرنجی را سپری می‌کند. در کنار تهدیدهای خارجی ما با یک بحران سیاسی بسیار خطرناک روبرو هستیم، به‌طوری‌که همه به نظام سیاسی ما بی‌اعتماد شده‌اند و قطب‌بندی و چنددستگی جامعه اسرائیلی را به سوی تجزیه پیش می‌برد.
روایت ضرغامی از مشکل کدخدا با ایران

سیدعزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی درباره وضعیت خانم مخبری طی توییتی نوشت: حال طیبه خانوم را از پدرش پرسیدم. خوشبختانه خوب است.

امیدوارم این موفقیت در تولید انبوه واکسن هم تکرار شود.

مشکل‌ کدخدا سلاح هسته‌ای نیست.نگرانی از رویش نیلوفرهای ما می‌توانیم بر روی مرداب تحریم‌ هاست.
واگذاری ایران ایرتور برخلاف دستور قضایی

«علیرضا بیگی»، نماینده تبریز در مجلس اذعان داشت: «مقام قضایی دستور توقف واگذاری شرکت ایران ایرتور به شخص خریدار را صادر کرده، اما واگذاری‌ اموال این شرکت با اصرار جهانگیری و وزیر اقتصاد در حال انجام است». پیشتر رئیس کمیسیون اصل نود گفته بود که ایران ایرتور که ارزش ۱۰۰۰ میلیاردی دارد را به قیمت ۳۴ میلیارد تومان با اقساط ۳ ساله واگذار کردهاند!
ترامپ به دامادش انگ زد

روزنامه نیویورک تایمز گفت‌وگوی بین معاون‌های ارشد ترامپ در کاخ سفید را نقل کرد و نوشت، رئیس جمهوری آمریکا انگشت اتهامش را به سوی دامادش نشانه گرفته و گفته که اگر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برای کارزار انتخاباتی ترامپ خوب نبوده، همه‌اش تقصیر کوشنر است. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک نشست در اوت ۲۰۲۰ در دفتر کار کاخ سفید درباره پاندمی کرونا بر سر جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشدش که طرفدار زدن ماسک بود، فریاد زد و گفت: تو من را کشتی! همه‌اش این است! ما همه این موارد لعنتی را داشته‌ایم. می‌خواهم کاری را که مکزیک انجام داد، انجام دهم. آنها تا زمانی که شما به اتاق اورژانس نرسید و حالتان به هم نخورد، از شما آزمایش نمی‌گیرند. این نشست گزارش شده مربوط به تاریخ ۱۹ اوت سال ۲۰۲۰ است و ترامپ پس از آن خشمگین شده که تونی فابریزیو، مشاور کارزار انتخاباتی ۲۰۱۶ او گزارش کرد استفاده از ماسک صورت حتی در میان حامیان ترامپ پذیرفته است.

گزارش خبرگزاری فرانسه از آیین گرامی داشت حاج قاسم در ایران

یک سال پس از ترور شهيد سردار قاسم سليماني، خبرگزاري فرانسه در گزارشي با اشاره به اوج آيين گراميداشت يادبود رشادت‌ها و دلاوری‌های وي ازجمله شرکت جمعيت عظيم ایرانی‌ها در مراسم خاکسپاری، نام‌گذاری اماکن عمومي به نام این شهید عزیز، محبوبيت او در تمام اقشار جامعه، شهيد سليماني را قهرمان تاريخ معاصر دانست و نوشت: «نام سردار سليماني که اکنون يک فرمانده کاريزماتيک است، در کنار معروف‌ترین ژنرال‌هایی که از دوران پيش از اسلام تا دوران مدرن براي سرزمين خود جان‌فشانی کرده‌اند، ذکر می‌شود». خبرگزاري فرانسه به نقل از يک شاعر ايراني با تأکید بر اهميت انتقال پيام رشادت‌های سردار سليماني به جوانان نوشت: «ما در طول تاريخ ديرينه خود قهرمانان زيادي داشته‌ایم که برخي از آن‌ها خيالي بوده‌اند؛ اما سردار سليماني يک انسان واقعي بود که ما آن را با چشم خود به‌واقع ديده و شناخته‌ایم». اين رسانه فرانسوي به نقل از فاطيما آلسمدي، محقق مرکز مطالعات الجزيره در دوحه بيان کرد: «به‌ندرت می‌توان شخصيتي با چنين اجماع بر محبوبيت او در ايران يافت». به گزارش اين رسانه، «چند روز پس از ترور سردار سليماني، آيين بزرگداشت اين «شهيد» در اوج خود برگزار شد؛ او در همه اقشار و طبقات اجتماعي، سياسي و مذهبي ايران از محبوبيت برخوردار بوده و در همه شهرهاي ايران تصاوير و مجسمه‌های او ديده می‌شد؛ ترانه‌ها و حتي يک مجموعه تلويزيوني با هدف جاودانگي خاطرات او ساخته شد؛ خیابان‌ها، بزرگراه‌ها، ساختمان‌ها و اماکن عمومي بی‌شماری در بسياري از شهرها ازجمله تهران، مشهد، شيراز، کرمان و اصفهان نيز به احترام يادبود وي نام‌گذاری شده‌اند».
ادعای وال‌استریت‌ژورنال درباره اقدام هسته‌ای ایران

خبرنگار وال‌استریت ژورنال در پیامی توییتری نوشت، ایران در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از قصد خود برای آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم خبر داده است. خبرنگار روزنامه وال‌استریت ژورنال خبر داد که امروز آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای حکام اطلاع داد که ایران در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۱۳۹۹) نامه‌ای ارسال کرده و در آن از قصد خود برای تولید اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد در فردو را در راستای طرح مجلس ایران اعلام کرده است. خبرنگار وال‌استریت ژورنال ادامه داد که ایران اعلام نکرده که چه زمانی غنی‌سازی ۲۰ درصد را آغاز خواهد کرد و همچنین در این نامه اعلام شده که ایران تا ۲۰ درصد غنی سازی خواهد کرد و معلوم نیست این بدان معناست که آیا غنی سازی اورانیوم را به ۲۰ درصد یا کمتر از آن می‌رساند.

اخبار روزانه:
*
مدیر مسئول روزنامه کیهان در برنامه «بدون توقف» با اشاره به اینکه حصر لطف بزرگی بود که نظام به سران فتنه کرد، یادآور شد: ۹ دی نظام را واکسینه کرد و برکات زیادی داشت؛ اما مهم این است که ماجرای فتنه و ۹ دی را بایگانی نکنیم چون عواملش هنوز در میدان هستند. به گزارش خبرآنلاین، «حسین شریعتمداری» در برنامه «بدون توقف» در پاسخ به این که «چرا حصر صورت گرفت» گفت: مساله حصر یک ارفاق و یک لطف بزرگی بوده که نظام به سران فتنه کرده و نظام صرفا از این جهت که می‌خواست به دلیل سوابقی که داشتند به آنها لطفی بکند آنها را در حصر نگه داشت و اگر غیر از این بود جرم آنها جرم بسیار بزرگ و فساد فی الارض بود. جرم آنها بر اساس اسناد موجود وطن فروشی و حمله به جمهوریت نظام است و خون تمام کسانی که در شورشها ریخت، بر گردن آن‌هاست و حکم اصلی شان اعدام است.
* نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز در پیامی نوشت: چهار سال گذشته (دولت ترامپ) کاملاً اثبات کرد که سیاست فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است. به گزارش مهر، «میخاییل اولیانوف
» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز جمعه در پیامی توییتری اعلام کرد: چهار سال گذشته (دولت ترامپ) کاملاً اثبات کرد که سیاست فشار حداکثری به شکل‌های مختلف خود در هر جایی شکست خورد (ایران، کره شمالی، ونزوئلا و غیره). «میخاییل اولیانوف» در این باره ادامه داد: این سیاست منجر به افزایش تنش شد و هیچ نتیجه مثبتی نداشت. اکنون قویاََ زمان بازگشت به دیپلماسی در روابط بین‌الملل است.گفتنی است که روسیه پیشتر نیز در خصوص بازگشتِ دولت جدید آمریکا به توافقنامه‌ها و تعهدات گذشته خود در راستای جلوگیری از انزوای بیشتر در عرصه بین‌المللی به واشنگتن هشدار داده بود.
* سردار نقدی درباره اظهارات اخیر خود در خصوص توصیه به پاسداران در زمینه پرهیز از مصرف واکسن‌های خارجی کرونا با طرح این پرسش که صاحبان شرکت‌های بزرگی که این واکسن‌ها را تولید می‌کنند چه کسانی هستند، اظهار کرد: امروز همان‌هایی صاحبان شرکت‌های تولید کننده واکسن کرونا هستند که معتقدند جمعیت مردم دنیا زیاد است و باید
۲۰ درصد از جمعیت دنیا کاسته شود؛ این کاهش نیز تنها از طریق افزایش مرگ و میر صورت می‌گیرد. بر اساس اسناد موجود، این موسسات خود ویروس را دست‌کاری و آلوده کرده‌اند. در این شرایط چگونه می‌توان به آنها اعتماد کرد؟ من اعتماد نمی‌کنم. وی افزود: من گفتم که نمی‌توانم جای مسئولان بهداشت و درمان کشور بنشینم و راجع به آنها قضاوت کنم؛ تصمیم با مسئولان بهداشت و درمان است و اگر من بخواهم خطاب به همه مردم حرفی بزنم به دخالت در کار وزارت بهداشت و درمان متهم می‌شوم، اما حوزه مسئولیت من پاسدارانی است که با من کار می‌کنند و مسئول اداره امور آنها هستم و می توانم به آنها توصیه‌هایی داشته باشم و در این خصوص نیز کسی نمی‌تواند به من بگوید که دخالتی در کارش کردم.

* در حالی که حجت الاسلام روحانی ابلاغیه ای را در روزهای اخیر به تعدادی از نهادهای فرهنگی درخصوص راه اندازی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره ابلاغ کرده که بررسی ها نشان می دهد این پیشنهاد در مهرماه سال ۱۳۸۵ از سوی یکی از مسئولان ارشد حوزه علمیه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال و در شهریور ۱۳۹۷ در جلسه ۸۱۱ این شورا، به تصویب رسیده بود اما ابلاغ آن به دستگاه های مربوط، دو سال انجام شده است.

* یک نهاد نظارتی در نامه خود به تعدادی از مسئولان نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به مصوبه مرداد هیئت وزیران در خصوص واگذاری برخی اراضی دستگاه های دولتی، به مخاطبان متذکر شده به رغم آن که در قوانین مربوط، روش های مختلفی برای واگذاری زمین های دولتی از جمله از طریق مزایده، در نظر گرفته شده لذا این تصمیم که تنها روش واگذاری این زمین ها مبلغ در نظر گرفته شده توسط کارشناس رسمی دادگستری است، از حیث اخلال در این روند قانونی، مورد قبول نبوده و باید اصلاح شود.

* ستاره تیم بسکتبال بروکلین در اقدامی خیرخواهانه شهریه ۹ دانشجو را پرداخت کرد. کایری اروینگ، ستاره تیم بسکتبال بروکلین نتز که پیش از این هم اقدامات خیرخواهانه را در رابطه با کرونا انجام داده بود، در اقدامی جدید شهریه ۹ دانشجو در دانشگاه لینکلن پنسیلوانیا را پرداخت کرد. اروینگ در این رابطه گفت: من از همه شما رهبران جوان سپاسگزارم. نمی‌خواهم در جایی که هستم بنشینم و خودم را در آغوش بگیرم بدون اینکه بدانم از کجا آمده‌ام.

* بحث­های سیاسی در وقت اداری چه حکمی دارد؟ پاسخ: اگر باعث آسیب به کار اداری شود و یا موجب معطل ماندن ارباب‌رجوع شود، جایز نیست و موجب ضمان خواهد شد، چنانکه بدون اذن کسی که از نظر شرعی و قانونی حق اذن دارد، نیز مجاز نمی‌باشد. (مستفاد اجوبه‌الاستفتائات، س 1956)

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: