logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۷۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
محمدحسین شفیعی‌ها:
نماینده مجلس نباید علی رغم درک وظیفه خود در حوزه قانون گذاری و نظارت که بخش اعظمی از وقت نماینده را می‌گیرد .نماینده هم نباید به دنبال نگاه غلط مردم حرکت کرده و اوقات زیادی را صرف دید و بازدید و حضور در مناطق بکند.

محمدحسین شفیعیها در گفتوگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملکرد نمایندگان استان در مجلس یازدهم اظهار کرد: نمایندگان مردم در شرایطی راهی مجلس شدند که شرایط سخت کشور و بی تدبیری دولت انتظارات را از آنها بالا برده بود.

وی اظهار کرد: متأسفانه فرهنگ غلطی در سطح جامعه وجود دارد که انتظارات از نماینده مجلس، او را وارد فاز اجرا میکند و این غلط است.

شفیعیها ادامه داد: از سویی همین باور غلط در سطح جامعه باعث شده تا همواره نمایندگان هم برای کسب آرا در دور بعد، بر روی امور اجرایی تمرکز کنند و این امر خوبی نیست.

وی بیان کرد: نماینده مجلس نباید علی رغم درک وظیفه خود در حوزه قانون گذاری و نظارت که بخش اعظمی از وقت نماینده را میگیرد .نماینده هم نباید به دنبال نگاه غلط مردم حرکت کرده و اوقات زیادی را صرف دید و بازدید و حضور در مناطق بکند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: حضور در دل مردم برای درک مشکلات خوب است اما ایفای نقش اجرایی و دادن وعدههای اجرایی نه تنها مفید نیست بلکه در صورت عدم تحقق وعدهها بدبینی هم ایجاد میکند.

وی با بیان اینکه این حضورها نباید نمایندگان را از وظایف خود دور کند افزود: وجود قوانین اضافه و متضاد بخش اعظمی از مشکلات کشور را شامل میشود و این یعنی نیاز است این قوانین یکبار مورد بررسی جدی قرار بگیرند.

دبیر ائتلاف پیروان ولایت استان قزوین تصریح کرد: پر کردن خلأهای قانونی و قانونگذاری هم بخش دیگری از وظایف نمایندگان است و نماینده باید برای آن وقت بگذارد.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر اجرای قانون نیاز بزرگتری در کشور است، ادامه داد: نظارت در مجالس گذشته ضعیف بوده و هیچ کس بر قوانین مصوب نظارت نکرده و لذا عمده وظایفی که بر اساس قانون و شرع بر عهده نماینده است توجه جدی به دو حوزه قانونگذاری و نظارت است.

شفیعیها عنوان کرد: در کنار با مردم بودن نماینده باید در برابر این دو رسالت پاسخگو باشد و وظیفه اصلی او در همین دو حوزه است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: