به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
شیرزنان کرمانشاهی اولین تجمع کشوری علیه وقایع عصر عاشورای سال 1388 را رقم زدند. بعد از آن در روز هشتم دی ماه شاهد تجمعات اعتراضی علیه فتنه 88 در تعدادی از استان‌های دیگر کشور بودیم. در نهایت روز 9 دی سال 1388 آن حماسه بزرگ به وقوع پیوست و بحمدالله طومار فتنه‌گرها برای همیشه در هم پیچیده شد.

میترا جهانگیری- طی انقلابهای رنگی که از طرف جورج سوروس برای غرب آسیا برنامهریزی شده بود و در کشورهای منطقه تقریباً با موفقیت انجام شد، در کشور ما بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 یکسری تحولات رخ داد که به لطف خدا و با هوشیاری مقام معظم رهبری و مردم این انقلاب رنگی ثمری نداشت و نتیجه همانی شد که مردم انتخاب کردند. قطعاً عوامل داخلی و نفوذی این جریان ساکت ننشستند و شاهد تحرکاتی بودیم.

در آذر ماه سال 1388 رهبری معظم انقلاب در دیدار با علما و طلاب احساس خطر را گوشزد کردند، لذا ما خواهران مؤتلفه اسلامی در استان کرمانشاه به این نتیجه رسیدیم که باید تمام قد از کیان اسلام و نظام و مقام معظم رهبری حمایت کنیم. در این راستا طوماری 40 متری توسط زنان کرمانشاهی تهیه شد. این طومار در مساجد شهر و حتی بعد از نماز جمعه به امضای زنان کرمانشاهی رسید و برای رئیس قوه قضائیه وقت ارسال شد. ما طی آن طومار خواستار محاکمه سران فتنه شدیم.

در ششم دی ماه سال 1388 که در عصر عاشورا شاهد آن وقایع تلخ در تهران بودیم، با دبیر وقت استان کرمانشاه مرحوم همتی و مسئول شورای نگهبان استان مرحوم معصومی لاری و دکتر کرمیراد نماینده وقت و عضو کمیسیون امنیت ملی و نایب رئیس فراکسیون مؤتلفه اسلامی در مجلس شورای اسلامی هماهنگ کردیم. دکتر کرمیراد با فرمانداری و رئیس دادگستری استان کرمانشاه هماهنگ کرد و مجوزهای لازم گرفته شد. تلفنی با خواهران و تعدادی از برادران هماهنگ کردیم و روز هفتم دی ماه سال 1388 ساعت 9 صبح همگی کفنپوش مقابل دادگستری استان تجمع کردیم و خواستار محاکمه و اعدام سران فتنه در آن مقطع شدیم. شور انقلابی و فضای معنوی خاصی حاکم بود. حتی خیلی از مردم استان نظیر کسبه و بازاریها تعجب کردند و هنوز متوجه نشده بودند چه اتفاقی در تهران افتاده بود.

* اولین جرقه در کرمانشاه

به این ترتیب اولین جرقه اعتراض و تظاهرات مردمی نسبت به ساختارشکنیها و حرمتشکنیهای عصر عاشورای سال 1388 در کرمانشاه شکل گرفت. در روز هفتم دی ماه آن سال مدیرکل وقت دادگستری استان آقای ملکشاهی و از حضور بهموقع مردم و بصیرت آنها خیلی تشکر کرد و قول داد پیام ما را به رئیس قوه قضائیه و مرکز منعکس کند. شبکه خبر صدا و سیما از ساعت 10 صبح آن روز این تجمع مردمی را پوشش خبری داد.

در ساعت 4 بعد از ظهر آن روز آیتالله علمالهدی نماینده ولیفقیه در استان خراسان رضوی نیز همراه تعدادی از طلاب به نشانه اعتراض بیرون آمدند.

با افتخار میگویم شیرزنان کرمانشاهی اولین تجمع کشوری علیه وقایع عصر عاشورای سال 1388 را رقم زدند. بعد از آن در روز هشتم دی ماه شاهد تجمعات اعتراضی علیه فتنه 88 در تعدادی از استانهای دیگر کشور بودیم. در نهایت روز 9 دی سال 1388 آن حماسه بزرگ به وقوع پیوست و بحمدالله طومار فتنهگرها برای همیشه در هم پیچیده شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: