logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
علی آرش روناسی:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت فعلی با پیوستن به FATF شرایط سقوط دولت بعدی و بدنام کردن آن را بین مردم فراهم می‌کند.

علی آرش روناسی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، پیرامون اصرار دولتمردان ما بر تصویب FATF به خبرنگار هفته نامه شما گفت: FATF چهار لایحه دارد که مهر ماه سال 1398 دو تا از لوایح آن در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و شورای نگهبان آن را تأیید کرد و به صورت قانون در آمد. یک لایحه اصلاح قانون مبارزه با تروریسم و دیگری قوانین مبارزه با پولشویی بود اما FATF دو لایحه دیگر دارد که مشکلساز هستند. یکی مبارزه با جرایم سازمانیافته فرا ملی (پالرمو) و دیگری لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) است که اینها هنوز به تصویب نرسیدهاند.

وی خاطرنشان کرد: دو لایحه پالرمو و CFT بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان چند بار رفت و آمد و نهایتاً به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

تحت رصد آمریکا

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی علت فشار امریکا برای امضای FATF را اینگونه مطرح کرد: اگر ما در FATF قرار بگیریم باید تقریباً تمامی تراکنشهای مالی خارجی‌‌مان را به اطلاع صندوق مالی جهانی برسانیم و قطعاً هر گونه اطلاعاتی که در اختیار اینها قرار میدهیم آنها در اختیار امریکا قرار میدهند و با این کار تمامی این تراکنشها تحت رصد امریکا قرار میگیرد و از آنها شدیداً علیه خودمان استفاده خواهد شد.

هیچ اعتمادی به سازمانهای بینالمللی نیست

وی تصریح کرد: به واقع هیچ اعتمادی به هیچکدام از سازمانهای بینالمللی نیست، زیرا آژانس بینالمللی انرژی اتمی تمامی اطلاعات ما را به امریکا داد و موجب ترور دانشمندان ما شد.

روناسی بیان کرد: معلوم نیست همکاری با اینها برای ما آوردهای داشته باشد. ما بارها اینها را امتحان کردهایم. اگر تمامی روزنهها و مسیرهایی را که برای دور زدن تحریمها داریم اعلام کنیم و همه تراکنشهای مالی خارجیمان را از کوره راههایی که بلدیم به اینها بگوییم، اینها با آدرس دادنهای ما همه اینها را کور میکنند.

وی با بیان اینکه دولت اراده حل مشکلات اقتصادی کشور را ندارد، در خصوص علت اصرار دولتمردان ما بر پیوستن به FATF گفت: خود دولتمردان ما یقیناً میدانند بیشتر از چند ماه در این جایگاه نیستند و دیگر قوه مجریه در اختیار اینها نخواهد بود. پس بدشان نمیآید مردم ببینند دولت بعدی دچار مشکلات فوقالعاده بدتری شده است.

بدنام کردن دولت آینده

وی افزود: در واقع دولت فعلی با پیوستن به FATF شرایط سقوط دولت بعدی و بدنام کردن آن را بین مردم فراهم میکند.

این عضو شورای مرکزی در پایان با ابراز تأسف از اینکه هم و غم بعضی از دولتمردان ما برآورده کردن نظرات غربیهاست مطرح کرد: برآورد شخصی و نهاییام این است که پذیرفتن پالرمو به معنای آن است که تمامی گذرگاهها را ببندیم و از یک طرف هیچ راهی برای کمک به مقاومت در سطح جهان و در سطح منطقه نداشته باشیم و از طرف دیگر با (CFT) خودمان با دست خودمان تنها روزنههایی را که اقتصاد ما دارد،از طریق آنها تنفس میکند ، میبندیم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: