logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی :
با آمدن یک دولت قوی بر سر کار، می‌توان منابع درآمدی کشور را احیا کندتا با امکانات و تسهیلات را به دست مردم بدهد و بعد بر اساس آن مردم صاحب درآمد بشوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به عدم حضور رئیس جمهور در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس اشاره کرد و گفت: انقدر این بودجه غیر قابل دفاع است که رئیس جمهور خودش نیامد دفاع کند و معاون امور مجلس خود را فرستاد حتی معاون اولش را هم نفرستاده بود.

اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، در رابطه با نفتی شدن لایحه بودجه و اینکه اساسا مشکلات این لایحه در چه ابعادی است، اظهار کرد: بودجه تنها اشکال نفتی ندارد بلکه به طور کل، بودجه غیر واقعی است.

هزینه های دولت در ردیف نیست

بادامچیان تصریح کرد: در حال حاضر هزینه های دولت در ردیف نیست و اصلاً در بودجه نمیآید.

وی ادامه داد: زمانی که ما در مجلس دوم بودیم میگفتند، اینگونه نیست و تمام درآمدها به خزانه ریخته میشود، اما در واقعیت این است که کل دریافتها طبق قانون اساسی و نظر خبرگان رهبری باید در طرح بودجه بیاید.

بادامچیان با اشاره به اینکه الان خیلی از درآمدها به خزانه ریخته نمیشود، عنوان کرد: هر چه میخواهد پرداخت شود باید از درون همین بودجه بیاید و جالب است که اختیاری به وزارت نفت داده شده که از درآمدها در فلان جا خرج کند، جاده بسازد یا ...

باید تمام درآمدها از محل بودجه تقسیم شود

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه درآمدهای نفتی باید در بودجه بیاید و در آنجا تقسیم شود، اظهار کرد: باید تمام درآمدها از محل بودجه تقسیم شود؛ به طور مثال برای راه و شهرسازی به وزارت مسکن، برای آموزش و پرورش به وزارت آموزش و پرورش و برای فرهنگ به دستگاه متولی آن واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه در این لایحه بودجه هیچگونه صرفه جویی در نظر گرفته نشده است، بیان کرد: طبق آن چیزی که به ما گفتند قرار است ۸۸ درصد بودجه صرف جاری و ۱۲ درصد صرف عمرانی شود.

بادامچیان با اشاره به اینکه آیا کشور اینگونه پیش میرود؟ عنوان کرد: اینها سیاست سپردن کار مردم به دست مردم را هم ندارند.

وی ادامه داد: با آمدن یک دولت قوی بر سر کار، میتوان منابع درآمدی کشور را احیا کندتا با امکانات و تسهیلات را به دست مردم بدهد و بعد بر اساس آن مردم صاحب درآمد بشوند.

مدام به دنبال یارانه دادن به مردم هستیم

بادامچیان با بیان سفارش امام علی (ع) به مالک اشتر در رابطه با اینکه مردم را صاحب درآمد کن و از آنها برای اداره کشور مالیات بگیر، اظهار کرد: جالب است که مدام به دنبال یارانه دادن به مردم هستیم، ولی این کار هم موجب تورم میشود، هم از آن طرف قیمتهایی که قبلا با یارانه حساب میشدند را بالا میبرند.

بادامچیان به عدم حضور رئیس جمهور در زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس اشاره کرد و گفت: انقدر این بودجه غیر قابل دفاع است که رئیس جمهور خودش نیامد از آن دفاع کند و معاون امور مجلس خود را فرستاد، حتی معاون اولش را هم نفرستاده بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: