logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
روحانیت همواره در بین مردم جایگاه والایی داشته است و مردم به روحانیت اعتماد داشته‌اند. از اول انقلاب تاکنون عملکرد مردم نشان‌دهنده اعتمادی است که به نهاد روحانیت به عنوان محور داشته‌اند.
علیرضا صادق- بررسی تاریخ انقلاب اسلامی نشان میدهد روحانیت همیشه به عنوان محور اصلی فعالیتهای انقلاب اسلامی بوده است. تاکنون روحانیت توانسته نقشهایی را که در مسیر هدایت و ساماندهی جامعه داشته است ایفا کند. مشخصاً این موضوع در جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در لسان سیاسی به جامعتین معروفند، مشهود است. بررسی سوابق و عملکرد این دو نهاد انقلابی در طول تاریخ انقلاب اسلامی نشان میدهد اینها همواره در راستای اهداف و آرمانهای نظام و رهنمودهای امامین انقلاب حرکت کردهاند.

روحانیت همواره در بین مردم جایگاه والایی داشته است و مردم به روحانیت اعتماد داشتهاند. از اول انقلاب تاکنون عملکرد مردم نشاندهنده اعتمادی است که به نهاد روحانیت به عنوان محور داشتهاند. مردم ما از این بصیرت سیاسی برخوردارند که عملکرد یک فرد مثلاً در سمت ریاست جمهوری را به حساب آن مجموعه یا نهاد نگذارند. اگر کاستیهایی در عملکرد برخی افراد وجود داشته است مردم در طول 40 و خردهای سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیدهاند که عملکردهای شخصی افراد را از نهادهای منتسب به آنها جدا کنند. همواره مردم اعتمادشان به نهاد روحانیت به عنوان ملجا و پناهگاهشان هست و خواهد بود.

در خصوص وحدت اصولگرایان به آیه 46 سوره انفال اشاره میکنم: «وَ لَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ رِيحُكُمْ»، با هم نزاع مكنيد كه سست‏ شويد و مهابت‏ شما از بين برود. اصولگرایان با عملکردشان نشان دادهاند همواره پیرو خط امامین انقلاب اسلامی و رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران و مشخصاً نهاد ولایت فقیه و پایبند به آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی هستند و در مواجهه با صحنههای گوناگون از انعطافپذیری لازم برخوردارند. وقتی اصولگرایان با هم وحدت کنند به عنوان ید واحد در جامعه شناخته میشوند و با توجه به ضعفها و کاستیهایی که جبهه اصلاحطلب در چند سال اخیر که سکان هدایت اجرایی کشور چه در ریاست جمهوری و هیئت دولت و چه در شورای شهر را در دست داشتهاند مردم به اصولگرایان اعتماد میکنند و آنها میتوانند کرسی ریاست جمهوری را به دست آورند.

نکته آخر اینکه عدم وحدت اصولگرایان را در انتخابات‌‌های گذشته با پیروزی رقیب تجربه کردهایم که این پیروزی به نفع هیچکس نخواهد بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: