logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
دال مركزی گفتمان شهید قاسم سلیمانی، ولایت فقیه و شخص ولی فقیه است. دال‌های پیرامونی آن انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است. ما در برابر یک‌مكتب تمام‌عیار و یک منظومه «فكری» و حتی منظومه «عملی» قرار داریم. در این مكتب «فعل سلیمانی» بیش از «قول سلیمانی» دیده می‌شود و جاذبه و سر این مكتب در همین حقیقت نهفته است. او در كسوت یک قهرمان ملی و یک پهلوان امت اسلام و یک مجاهد فی‌سبیل‌الله به این دستاوردهای علمی و تئوریک در باب «ولایت فقیه» رسیده است.
محمدكاظم انبارلویی- ابعاد فكری و شخصیتی شهید سلیمانی برای ملت ما و جهان ناشناخته است. باید به درون «ذهن» او راه یافت و نقبی به درون «قلب» او زد و ببینیم در آنجا چه میگذرد؟ او در وصیتنامه سیاسی، الهی و نظامی خود این راهیابی را آسان كرده است. لذا با بازخوانی وصیتنامه او میشود گوشهای از پرده را بالا زد و «جهان اندیشه» و «اندیشه جهانی» او را دید. شهیدسلیمانی به حسب روایت وصیتنامه خود پیامبران الهی، ائمه معصومین(ع) و امامین انقلاب را یک سلسله الهی در تاریخ بشر میداند و از آنها به عنوان «جان جهان و خلقت» یاد میكند. او تصریح میكند که افتخار سربازی در ركاب این سلسله را دارد.

او مسیر فاطمه اطهر(س) و فرزندان وی در تاریخ بشر را یک مسیر الهی و نجاتبخش معرفی میكند و فرهنگی كه اهلبیت پیامبر در سایه تمسک به قرآن كریم پدید آوردند را «عطر حقیقی اسلام» میداند. دفاع از «ولایت» ارزش و جایگاه «ولایت فقیه» و حمایت از شخص ولی فقیه، دستاورد نظری و عملی كسی است كه در جنگ ۳۳روزه در خط مقدم نبرد با صهیونیستها و در نبردهای بیامان با پلیدترین و خونخوارترین جماعت، در سرنگونی حكومت داعش در عراق و سوریه حضور داشت و در خط مقدم، عملیاتها را فرماندهی كرده و خون دل خورده و در نبرد با قارونهای منطقه از «انصارالله» یمن نیز در میدان حمایت كرده است.

او از یک برج دیدهبانی با ملت ایران، ملتهای منطقه، مردم جهان و نخبگان دنیا سخن گفته است نه از یک اتاق فكر «دینپژوهی» لذا در تشییع پیكر پاک او همه آمده بودند تا بگویند ما حاضریم سخن تو را بشنویم و پای مكتب تو سینه بزنیم. چشمهای اشكبار مردم در تشییع او نشان از درک گفتمان شهید سلیمانی دارد كه رهبری معظم انقلاب از آن به عنوان یک «مكتب» یاد كردند.شهید تصریح میكند: اساس دشمنی آمریكا با جمهوری اسلامی آتش زدن این خیمه است. بعد سه بار قسم جلاله می‌‌خورد و میگوید: «اگر این خیمه آسیب ببیند، قرآن آسیب میبیند، بیتاللهالحرام و مدینه رسولالله، نجف، كربلا، كاظمین، سامرا و مشهد آسیب خواهد دید». این حرف را یک پژوهشگر حوزه دین نمیزند. این را یک «كهنه سرباز» عملیاتهای والفجر ۸، طریقالقدس، فتحالمبین، بیتالمقدس می گوید. دفاع از «ولایت» ارزش و جایگاه «ولایت فقیه» و حمایت از شخص ولی فقیه، دستاورد نظری و عملی كسی است كه در جنگ ۳۳روزه در خط مقدم نبرد با صهیونیستها و در نبردهای بیامان با پلیدترین و خونخوارترین جماعت، در سرنگونی حكومت داعش در عراق و سوریه حضور داشت. دال مركزی گفتمان شهید قاسم سلیمانی، ولایت فقیه و شخص ولی فقیه است. دالهای پیرامونی آن انقلاب اسلامی، نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است. ما در برابر یکمكتب تمامعیار و یک منظومه «فكری» و حتی منظومه «عملی» قرار داریم. در این مكتب «فعل سلیمانی» بیش از «قول سلیمانی» دیده میشود و جاذبه و سر این مكتب در همین حقیقت نهفته است. او در كسوت یک قهرمان ملی و یک پهلوان امت اسلام و یک مجاهد فیسبیلالله به این دستاوردهای علمی و تئوریک در باب «ولایت فقیه» رسیده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: