logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
بیانیه حزب موتلفه اسلامی استان زنجان:
اردوغان آنقدر سرمست بلند پروازی های خود است که در آیین جشن پایان جنگ قره باغ در باکو ، درسخنانی ناشیانه ، نسنجیده و ناپخته و با وارونه قرائت کردن تاریخ قفقاز وآذربایجان ، مدعی جداشدن اجباری این سوی ارس از جمهوری آذربایجان شده است، غافل از اینکه اگر بنا به دلسوزی برای آذر‌بایجان است باید می گفت چرا این عضو را روسها در اوایل قرن 19 به‌زور از بدن ایران بزرگ وعظیم ،جدا کردند .
حزب موتلفه اسلامی استان زنجان با صدور بیانیه ای اظهارات مداخلهجویانه اخیر اردوغان را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

چند سالی است که رئیس جمهور ترکیه ، سیاست خارجی این کشور را به بهانه تامین منافع و امنیت این کشور، به مداخله در امور داخلی کشور ها گره زده است.

حضور نظامی در سوریه، شمال عراق، لیبی، قبرس و یونان نمونه این جولان منطقه ای ترکیه است .

ترکیه در جنگ قره باغ هم به بهانه کمک به جمهوری آذر بایجان، با توسل به نیروهای تروریستی انتقالی در منطقه قدرت نمایی کرد.

اردوغان آنقدر سرمست بلند پروازی های خود است که در آیین جشن پایان جنگ قره باغ در باکو ، درسخنانی ناشیانه ، نسنجیده و ناپخته و با وارونه قرائت کردن تاریخ قفقاز وآذربایجان ، مدعی جداشدن اجباری این سوی ارس از جمهوری آذربایجان شده است، غافل از اینکه اگر بنا به دلسوزی برای آذربایجان است باید می گفت چرا این عضو را روسها در اوایل قرن 19 بهزور از بدن ایران بزرگ وعظیم ،جدا کردند .

اردوغان اگر به دنبال واقعیت تاریخ آذربایجان است توصیه می شود آن را به دقت مطالعه کند، شاید پس از دستیابی به اسناد تاریخی ، خوش خدمتی او به خاندان علی اف ، برای حزب حاکم یعنی جمهوری آذربایجان قابل تامل شود .

ما در ایران عزیز ، درست است که با تنوع قومیتی به زبان شیرین مادری حرف می زنیم اما ،دین ، مسلک ، فرهنگ و خاکمان را یکی می دانیم و تنها در این خانه بزرگ حلاوت شیرینی امنیت و آسایش را لمس خواهیم کرد .

ما ضمن اعتراض شدید به سخنان بیهوده رئیس جمهور ترکیه ، باردیگر به زبان آذری فریاد می زنیم :

جانیم وطــن، گــــوزوم وطن

ســــــنه قـــــــــــربان، اوزوم، وطن

باش اوجـــا اول، آزادیاشـــــــا

بودور اوره ک ســــــــــــوزوم ، وطن

یا شاسین ایران

یا شاسین آذربایجان

حزب موتلفه اسلامی استان زنجان

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: