logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
سفیر فرانسه در تهران می گوید خروج آمریکا از برجام اشتباه بود و فرانسه آماده آغاز عصر پسا ترامپ با ایران است.

سفیر فرانسه و جبران اشتباهات این کشور در گذشته

سفیر فرانسه در تهران می گوید خروج آمریکا از برجام اشتباه بود و فرانسه آماده آغاز عصر پسا ترامپ با ایران است.

اگر چنین است، آقای سفیر بگوید چرا فرانسه در دوران ترامپ همراه بااشتباه کاردولت ترامپ بود؟ چرا منافع ملی فرانسه را در رابطه با ایران در پای ترامپ ریخت؟ اگر اکنون متوجه سیاست غلط فرانسه شده است آیا فرانسه آمادگی دارد که به جای دنباله روی از سیاست آمریکا خودش به طور مستقل و جداگانه بر حسب مصالح و منافع ملت فرانسه با ایران به تفاهم برسد؟

اگر چنین باشد باید زمینه را مساعد کند. از سیاست های غلط و اشتباه گذشته تبری جوید و راه جدیدی را با جبران گذشته شروع نماید.

ما با غرب درخصوص منطقه مذاکره نمی کنیم

وزیر محترم امور خارجه در پاسخ به تخیلات برخی دولتمردان کشورهای خلیج فارس گفت: ما با غرب درخصوص منطقه مذاکره نمیکنیم.

این دولتمردان ضعیف النفس که مورد تنفر مردم کشورهای خود می باشند با احساس اینکه آمریکا و دولت جدید آن متوجه عمق خطا و شکست سیاسی آمریکا در منطقه شدهاند و اقتدار ایران را دریافته اند، تصور کردند که آنها را هم اربابان آمریکایی در این طرح مذاکره با ایران شرکت بدهند.

دلهره این خود باختگان به آمریکا قابل درک است. آنها در برابر ایران با آمریکا و دولتهای همدست آمریکا و این اواخر با رژیم صهیونیستی همکاری کردند و حالا که آمریکاییها یافتهاند سیاستهای تحریم و حمایت ها و دخالت های آنان در منطقه جز زیان چند میلیارد دلاری و نفرت ملتها از آنها حاصلی نداشته است درصدد هستند که تغییر سیاست بدهند. عناصر روسیاهی که ننگ به رسمیت شناسی رژیم اشغالگر را پذیرفتند، متحیرند که چه بکنند؟ و ذلیلانه مایلند که آمریکا آنها را در تغییر سیاست رها نکند و مثل صدام و قذافی به مجازات های مردمی دچار نشوند.

موضع آقای دکتر ظریف صحیح بود که اصولاً ایران در مورد منطقه دلیلی نمی یابد که به غرب استعمارگر و آمریکای مستکبر اجازه دخالت دهد. بلکه معتقد است که منطقه متعلق به ملتهای منطقه است و اگر قرار باشد مذاکرهای با ایران صورت بگیرد باید مستقیم باشد و نیازی به غربی ها نیست. ما معتقدیم عامل اصلی مشکلات منطقه آمریکا و دخالتهای بیگانگان و عناصر غرب زده هستند.

سیلاب و آبگرفتگی در استانها

آبگرفتگی و سیلاب از سال گذشته صدمات فراوانی به مردم زده است. آسیب سیل در خانههای مردم رنج آور است وقتی زندگی، فرش و لوازم زندگی یک خانواده دچار آسیب میشود رنج یک خانواده است. متاسفانه دولت فکر اساسی برای مشکلات مردم ندارد. در حالی که تغییر مسیر سیلاب ها کاری محال نیست. انتظاری هم از این دولت نیست که بتواند از این سیلاب ها جلوگیری کند، چه برسد به اینکه این آبها را بتواند برای ذخیره سازی آن و استفاده در جهش تولید کشاورزی استفاده کند. تنها از نمایندگان مجلس میخواهیم که در زمینه حل این مشکل حضور جدی داشته باشند و تا آنجا که میسر است از امکانات استانی و محلی استفاده کنند تا جلوی صدمات به مردم را چاره کنند تا انشاءالله در دولت جهادی انقلابی آینده این مشکل به طور اساسی حل شود. دبیران موتلفه اسلامی در استان ها نیز می توانند در این مسئله فعال شوند و نظرات و راهکارهای خود را برای مرکز ارسال نمایند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: