logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان بوشهر:
دبیر حزب در استان بوشهرگفت: به خاطر فقر و محرومیتی که در مناطق سیل‌زده هست وام نمی‌تواند مشکلات اینها را حل کند، چون مردم در این مناطق اغلب کشاورز هستند و از نخلستان و خرما امورشان را می‌گذرانند و در آن حد درآمدی ندارند که بتوانند با وام مشکلشان را حل کنند، زیرا پس دادن وام برایشان خیلی سخت است، لذا دولت باید به این مردم کمک‌های بلاعوض کند.
عبدالله فاتحی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان بوشهر، پیرامون وضعیت استان بوشهر در سیل اخیر، مشکلات موجود و عملکرد دولت در کمکرسانی به مردم به خبرنگار روزنامه الکترونیکی شما گفت: سیل دو هفته گذشته در شهرستانهای دشتستان، گناوه و دیلم خساراتی به بار آورد. بیشترین خسارات در دشتستان بود که سه بخش وحدتیه، شبانکاره و آبپخش بالاترین خسارات را دیدند. شهر برازجان مرکز دشتستان هم خساراتی دید. در سیل اخیر دو نفر جانشان را از دست دادند. میزان بارش خصوصاً در وحدتیه بیشتر از 100 میلیمتر بود که بیسابقه بود و برای هیچیک از ارگانهایی که میتوانستند در این قضیه کمک کنند قابل پیشبینی و پیشگیری نبود، چون فکرش را نمیکردند در عرض دو ساعت چنین بارانی ببارد.

وی افزود: میزان بارش بهقدری بود که طبقه اول برخی خانهها پر از آب شد و در مورد بعضی خانهها آب به سقف رسید و ساکنان آن مجبور شدند به پشتبام بروند.

دبیر حزب در استان بوشهر به تلاشهای زیاد نماینده دشتستان اشاره و خاطرنشان کرد: این نماینده شهردار، بخشدار و مسئولین را احضار کرد و نیروهای جهادی را برای کار فرا خواند. تلاشهای ایشان خیلی مؤثر بود. نماینده دشتستان به مقامات دولتی برای کمک به مردم بهمنظور جبران خسارات مردم تأکید کرد، چون یخچال، کولر و امکانات و وسایل زندگی مردم که در منازلشان بود از بین رفته است. حتی سیل جهیزیه یک تازه عروس را با خود برد. این خسارات غیر قابل پیشبینی و غیر مترقبه بودند.

وی به ضرورت ساخت زیربناهای لازم برای هدایت آب در سطح استان بوشهر اشاره کرد و گفت: اقداماتی که انجام شد موقتی هستند و توانستند آبها را از خانهها بیرون بریزند و گل و لای را جمع کنند.

امکانات محدود دولت

فاتحی در خصوص عملکرد دولت در کمکرسانی به مردم تصریح کرد: دولت در همه جا ضعیف عمل کرده است، منتهی در این مدت کوتاه برای دولتیها امکانی وجود نداشت که بتوانند بیش از این کمک کنند. بعد از سیل امکانات بیرون ریختن آب و جمع کردن گل و لای نداشتند و ناچار از گروههای جهادی استفاده کردند. هلال احمر و ارگانهایی که در این زمینه وظیفه داشتند اقداماتی کردند. کوتاهی هم نکردند، ولی امکاناتشان محدود بود.

وی خاطرنشان کرد: الان قضیه با تلاشهای نیروهای جهادی و نماینده دشتستان و دوستانش جمع شده، اما مشکل مردم جبران خساراتشان است که نماینده دشتستان بهشدت پیگیر این قضیه است. دولت هم در این زمینه بودجهای تخصیص داده است که انشاءالله بهزودی به دست مردم برسد.

دبیر حزب در استان بوشهر تصریح کرد: به خاطر فقر و محرومیتی که در مناطق سیلزده هست وام نمیتواند مشکلات اینها را حل کند، چون مردم در این مناطق اغلب کشاورز هستند و از نخلستان و خرما امورشان را میگذرانند و در آن حد درآمدی ندارند که بتوانند با وام مشکلشان را حل کنند، زیرا پس دادن وام برایشان خیلی سخت است، لذا دولت باید به این مردم کمکهای بلاعوض کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: